Auto Express Hankook Ventus S1 Evo 2 Lastiklerini İnceledi

Lastik testleri ile sıkça adını duyuran Auto Express dergisi, otomobil alanında Avrupa’nın en prestijli dergileri arasında yer alıyor. Derginin lastik uzmanları tarafından kış, dört mevsim ve yaz lastikleri de inceleniyor. Hankook Ventus S1 evo 2 de İngiltere’nin en çok satan otomobil dergisi tarafından incelenen lastikler arasında yer alıyor. Hankook yaz lastiği , dergi tarafından “sessiz, güvenli ve servete mâl olmayan” bir lastik olarak nitelendirildi. Auto Express’in Hankook binek araç lastiği ile ilgili yaptığı diğer yorumlar yazının devamında yer alıyor.

Hankook Ventus S1 Evo 2 Yorum

Auto Express Hankook’un son yıllarda attığı büyük adımlar ile BMW ve Mercedes gibi premium markaların sıkça tercih ettiği bir orijinal ekipman tedarikçisi hâline geldiğini hatırlatıyor. Aynı zamanda markayı gerçekleştirdikleri lastik testleri kapsamında ilk 3’te görmeye alıştıklarını söylüyor. Hankook Ventus S1 evo 2 , Auto Express testinde düşük gürültü ve yakıt tüketimi seviyesi ile öne çıktı. Aynı zamanda ıslak zemin performansı ile de övgü topladı. Auto Express ıslak zeminde yol tutuşu ile ilgili endişe edecek hiçbir durum olmadığını belirtiyor. Hankook yaz lastiği , aynı zamanda kuru zeminde de çok iyi performans sergiledi. Yüksek çekiş gücü sağladı ve direksiyon hâkimiyeti sundu.

225 40 R18 Hankook Ventus S1 Evo 2 Test Sonuçları

Hankook Ventus S1 evo 2 kuru, ıslak zemin ve suda kızaklama testlerinde yüksek başarı elde etti. Aynı zamanda düşük yuvarlanma direncine sahip olduğunu da gösterdi. Hankook yaz lastiği , bu sayede çevreye salınan CO2 emisyonu miktarını ve yakıt tüketimini azaltıyor. Lastik, aynı zamanda düşük gürültü seviyesi ile sürüş keyfini yükseltiyor.


Test Yüzde Cinsinden Performans
Kuru Zeminde Manevra Kabiliyeti % 98.90
Kuru Zeminde Fren Performansı % 97.10
Islak Zeminde Manevra Kabiliyeti % 97.30
Islak Zeminde Fren Performansı % 91.40
Islak Zeminde Viraj Performansı % 95.80
Düz Yolda Suda Kızaklama Performansı % 97.80
Dönüşlerde Suda Kızaklama Performansı % 94.70
Yuvarlanma Direnci % 98.00
Kabin Gürültüsü % 98.60
Toplam % 98.10

Hankook Yaz Lastiği Yorumları ve Fiyatları

Hankook yaz lastiği desenleri Güney Koreli firmanın 80 yılı aşkın tecrübesinden yararlanarak yenilikçi teknolojiler ile geliştirilmektedir. Bu sayede premium otomobil markaları tarafından orijinal ekipman olarak tercih edilmektedir. Markanın ürünleri, Hankook Ventus S1 evo 2 gibi hem ıslak hem kuru zeminlerde güvenli yol tutuşu sağlamakta; kısa fren mesafeleri ile güvenlik sunmaktadır. Hankook yaz lastikleri , özel tasarımları ile suyu en hızlı şekilde tahliye edebilmekte ve suda kızaklamaya karşı güvenlik sağlamaktadır.