Bridgestone Lastikleri Nashville Predators Hokey Takımı Sponsoru Oldu

Bridgestone lastikleri, Nashville Predators hokey takımının kasklarında şirketin “B İşareti” logosunu kullanacaklarını duyurdu. Bu anlaşma, National Hockey League ile yapılan bir anlaşmadır. Bridgestone lastikleri, geçtiğimiz yıl da Nashville şehir merkezinde bulunan Bridgestone Arena ile isim hakları anlaşmasını uzattı. Bu anlaşma, 2030 yılına kadar devam edecektir. Bridgestone lastikleri ve Nashville Predators arasındaki iş birliği giderek güçleniyor ve her iki taraf da marka ve iş değerini artırmak için yaratıcı yeni yollar bulmaya çalışıyor.

Bridgestone Lastikleri Nashville Predators Ortaklığı Yükseliyor

Bridgestone lastikleri Amerika’nın pazarlama müdürü Philip Dobbs, “Nashville Predators ve Bridgestone Arena ile olan ilişkimiz, şirketimiz için büyük bir gurur kaynağı. Her iki taraf da zorlu bir ortamda marka ve iş değerini artırmak için uzun süredir devam eden ortaklığımız için yaratıcı yeni yollar bulmak amacıyla birlikte çalışıyor. Bu güçlü etkinleştirme, iki firmanın iş birliğinin bir sonucudur” dedi. Nashville Predators’ın gelir sorumlusu Chris Junghans da “Nashville Predators için Bridgestone Amerika bünyesinin seçkin bir ortağı olarak, organizasyona olan bağlılığın tam değerini sunmanın yollarını bulmak için çalışmaya devam ediyoruz. Ligin yardımıyla, bu sezon bunu benzersiz bir şekilde başarmak için başka bir yol bulmayı başardık” diye konuştu.

Bridgestone Lastikleri Ne Zaman Kuruldu?

Bridgestone lastikleri , 1931 yılında Shojiro Ishibashi (1889–1976) tarafından Kurume , Fukuoka , Japonya’da kurulan çok uluslu bir Japon lastik geliştiricisidir. Bridgestone adı , Japonca’da ‘taş köprü’ anlamına gelen ishibashi’nin calque çevirisinin direkt aktarımından doğmuştur.

2021 itibarıyla Bridgestone/ Firestone dünyanın en büyük lastik üreticisidir ve onu Fransa’da Michelin lastikleri, Amerika Birleşik Devletleri’nde Goodyear lastikleri , Hindistan’da MRF , Almanya’da Continental lastikleri ve İtalya’da Pirelli lastikleri izlemektedir.

Bridgestone lastik şirketi, Temmuz 2018 itibarıyla 24 ülkede 181 üretim tesisine sahiptir.