Bridgestone Mobility Solutions’ın Yeni CEO’su Açıklandı

Bridgestone, Bridgestone Mobility Solutions (BMS) iş biriminin yeni CEO ve COO’su olarak Jan-Maarten de Vries ve Michiel Wesseling’i görevlendirdi. Webfleet’in kurucu ortağı Thomas Schmidt, bu yılın sonunda Bridgestone’dan ve BMS’nin CEO ve genel müdürlüğü görevinden ayrılacak. Değişiklikler, 1 Ocak 2021’den itibaren geçerli olacak.

Schmidt BMS’nin Oluşumunda Etkili Olan İsimdi

1 Ocak 2021’de görevinden ayrılacak olan Schmidt, -daha önce TomTom Telematics olarak bilinen- Webfleet Solutions’ı Avrupa’nın önde gelen telematik iş dalı hâline getirdi. 2019’un başlarında Bridgestone tarafından satın alınan işletme, lastik devinin sürdürülebilir mobilitede liderlik yolculuğu için önemli bir kilometre taşı oldu. O zamandan bu yana; Schmidt, iki işletmenin başarılı bir şekilde bütünleştirilmesinde etkili rol oynadı. Şu anda Bridgestone’un büyüyen dijital mobilite çözümleri iş dalından sorumlu olan BMS’nin oluşturulmasında etkili oldu ve liderliğini üstlendi. Schmidt, deneyimini ve ilhamını genç girişimciler ve start-uplarla paylaşacağı yeni bir girişim için Bridgestone’dan ayrılacak.

Bridgestone’da Schmidt’in Yerini İki Güçlü Lider Alıyor

Schmidt’in yerini alacak olan Jan-Maarten de Vries, Bridgestone’a Temmuz ayında BMS’nin dört iş kolundan biri olan Data Solutions & Innovations’ın başkan yardımcısı olarak katılmıştı. Vries, Bridgestone’a katılmadan önce WABCO, TomTom ve Philips bünyesinde küresel strateji ve pazarlama liderliği rollerinde çalıştı. De Vries’in yanında Michiel Wesseling, destekleyici işlevler dâhil olmak üzere operasyondan sorumlu başkan olarak görev yapacak. Wesseling, kariyerinin son 11 yılını Webfleet Solutions’ta geçirdi ve 8 yılı aşkın süre finans ve operasyondan sorumlu başkan yardımcısı olarak çalıştı. Bridgestone, Thomas Schmidt’in yerine güçlü bir lider ekibi atayarak mevcut stratejisini güçlendirmenin yanında iş sürekliliğini ve yeni konseptlerin hızlandırılmış tanıtımını sağlıyor.

Bridgestone Mobility Solutions için Yeni Bir Çağ Başlıyor

Bridgestone EMIA CEO’su Laurent Dartoux şirketin bu duyurusu hakkında düşüncelerini paylaştı: “Thomas, sektörümüzdeki uzun kariyeri boyunca yalnızca Webfleet Solutions ve Bridgestone üzerinde değil, genel olarak mobilite üzerinde inanılmaz bir etkiye sahip oldu. Kendisi; enerjisi, ağı ve uzmanlığı rakipsiz olan gerçek bir öncü. Özlenecek olsa da oradaki genç girişimciler için çok büyük fayda sağlayacağını biliyorum. Jan-Maarten ve Michiel, dijital mobilite için çok önemli bir zamanda Bridgestone Mobility Solutions için yeni bir çağı temsil eden deneyimli ve azimli iki lider. Şirket içi yetenek hattımız bir kez daha mükemmel bir şekilde değerlendirildi.”