Continental Vitesco Technologies 2021’de 3 Kategoride Ödüllendirildi

Vitesco Technologies, Continental AG Güç Aktarma Organları bünyesinde 2019’da bağımsız firma olarak çalışmaya başlamıştı. Bu sayede yeni marka kimliği kazanan şirket, yeni yıl ile birlikte üç farklı kategoride ödül aldı. Continental Vitesco Technologies, 2021 Alman Ödülleri’nde “Kurumsal Kimlik” “Web” ve “Marka Kimliği” kategorilerinde ödül almaya hak kazandı.

Continental Vitesco Technologies Yeni İmajı ile Öne Çıktı

Continental Vitesco Technologies’in iletişimden sorumlu başkan yardımcısı Anne-Kathrin Bräu, yeni imajı ile birlikte markanın sektörde farkını öne çıkardığını söyledi. Markalaşma sürecinde titizlikle çalışıldığını belirten Bräu, kendileri bunun için görsel tasarımın önemli olduğunu vurguladı. Vitesco Technologies, kendi görsel ve simgesel dilini bularak yeni bir kimlik oluşturmayı başardı. Anne-Kathrin Bräu, markanın görsel dilinin tutkuyu, işbirliğini ve liderliği simgelediğini belirtiyor.

Continental Vitesco Technologies 3. Kez Ödüllendiriliyor

Continental Vitesco Technologies’in marka imajı, daha önce Otomotiv Marka Yarışması ve Red Dot Tasarım Ödülleri’nde de ödüllendirilmişti. Red Dot, küresel çapta en fazla prestije sahip olan tasarım yarışmaları arasında yer alıyor. Alanında uzman jüri üyeleri tarafından her yıl tasarım alanında yapılan yenilikler takdir ediliyor.

Vitesco Web Kategorisinde Özel Ödüle Layık Görüldü

Vitesco, Latince’de “hayat” anlamını taşıyor ve bu isim, markanın hızını ve enerjisini temsil ediyor. Vitesco Technologies’in logosu da buna uygun olarak oluşturuldu. V harfinin yer aldığı logo, markanın enerjisini ortaya koyuyor. Marka logosunda ağırlıklı olarak sarı ve beyaz renkler kullanılıyor. Aynı renkler; markanın sosyal medya kanallarında da tercih ediliyor. Bu sayede marka, “Web” kategorisinde mansiyon ödülüne layık görüldü. Firmanın “Web” kategorisinde iletişim tasarımında mükemmelliğe ulaştığı belirtildi. Web sayfasındaki simgeler, , “yeşil mobilitenin yaratıcı ve mükemmel bir şekilde vücut bulması” olarak tanımlandı. Ödüller, özel Tasarım Konseyi tarafından sunuldu.