Elektrikli Araç Kullanımına Uygun Nexen Lastikleri Piyasada

Nexen lastikleri, özellikle hibrit ve elektrikli araçlar için kullanılmak üzere tasarlanan Nexen N’Fera Primus QX modelinin yeni bir versiyonu olan Nexen N’Fera Primus QX EV spor yaz lastiği desenini Çin pazarında piyasaya sürdü. Bu yaz lastiği, elektrikli araç sürücülerine hem performans hem de verimlilik sunan bir seçenek olarak sunuldu. Nexen N’Fera Primus QX EV ile yolculuklarınız daha keyifli ve güvenli olarak gerçekleşmesi vaat edilmekle birlikte gürültü düzeyinin de optimize edildiği açıklandı.

Yaz Lastiği Nexen N’Fera Serisi Özellikleri Nasıl?

Nexen lastikleri için geliştirilen her iki desen de, şirketin kuru ve ıslak performans dengesini iyileştirmek için tasarlandığını söylediği asimetrik bir sırt desenine sahip görünüyor. Nexen N’Fera elektrikli araç lastikleri, sahip olduğu dış omuz bölgesindeki bloklar arasındaki çubuklar viraj alma sırasında dengeyi artırıyor, çapraz oluklar su tahliyesini hızlandırıyor ve yeni versiyonda yuvarlanma direncini azaltıyor. Ayrıca sırt aşınma direncini artıran modifiye edilmiş bir kauçuk bileşimi bulunuyor. Bu, yaz lastikleri elektrikli araçların menzilini artırmasına ve elektrikli araçlarla birlikte gelen artan torkla daha iyi başa çıkmasına olanak tanıyacaktır.

Elektrikli Araç Lastiği Nexen N’Fera Primus QX EV Neler Sunuyor?

Elektrikli araç lastiği Nexen N’Fera Primus QX EV, sıcak mevsimlerde yaz lastiği görevini başarıyla üstleniyor ve elektrikli araç lastiği kullanıcılarına oldukça ideal çözümler sunuyor.

Düşük yuvarlanma direnci: Lastik, elektrikli araçların ağırlığına ve torkuna uyum sağlamak için özel bir bileşik kullanır. Bu sayede, yuvarlanma direnci azalır ve yakıt verimliliği artar.

Yüksek kavrama performansı: Lastik, ıslak ve kuru zeminlerde mükemmel kavrama sağlamak için asimetrik bir desene sahiptir. Ayrıca, dört geniş oluk ve çok sayıda küçük oluk sayesinde su tahliyesi iyileştirilir ve suda kızaklama riski azalır.

Uzun kilometre ömrü: Lastik, aşınmaya karşı dayanıklı olmak için geliştirilmiş bir bileşik ve güçlendirilmiş bir omuz yapısına sahiptir. Bu sayede, lastik ömrü uzar ve maliyet tasarrufu sağlanır.

Gürültü azaltma ve konfor artırma: Lastik, gürültüyü azaltmak için değişken blok boyutlarına ve aralıklarına sahip bir desene sahiptir. Ayrıca, konforu artırmak için lastik yanakları yumuşatılmıştır.