Goodyear ile Nürburgring Pisti İşbirliği Genişletildi

Nürburgring Pisti resmi lastik ortağı olan Goodyear ile Almanya’daki ünlü pistin uzun süreli ilişkisinin kapsamı genişletildi. Yeni ortaklık çerçevesinde premium lastik üreticisi Goodyear, Nürburgring Driving Academy, Ring ° kartbahn ve Off-Road Park dâhil olmak üzere pistin tüm filosu için desteğini arttırıyor. Genişletilen işbirliği ile birlikte Nürburgring Pisti filosundaki tüm şirket araçları, Goodyear yaz lastikleri ve kış lastikleri ile donatılacak. Ortaklığın bir parçası olarak Goodyear, marka varlığını dünyanın en ünlü ve zorlu yarış pistleri arasında yer alan Nürburgring’de daha fazla öne çıkaracak.

Nürburgring Pisti Goodyear Lastiklerine Güven Duyuyor

Premium lastik üreticisi Goodyear, “resmi lastik ortağı” statüsü ile Nürburgring Partner logosunu marka iletişiminin bir parçası olarak kullanabilecek. Nürburgring Pisti satış ve iş geliştirme müdürü Michael Dürbaum, Goodyear’ın iş ortaklığı için örnek gösterilecek bir firma olduğunu ve özellikle böyle zamanlarda güvenin önemli olduğunu söylüyor. Dürbaum, bu nedenle resmi lastiği ortağı ile taahhüdün güçlenmesinden memnun olduğunu belirtiyor.

Goodyear’ın Nürburgring Pisti’nde Görünürlüğü Artıyor

10 yılı aşkın süredir, pist ile resmi ortaklığa sahip premium lastik markası olan Goodyear’ın Almanya’da yönetim müdürü olan Dr. André Weisz: “Nürburgring ile uzun süredir devam eden başarılı işbirliğimizi daha da yoğunlaştırmaktan çok memnunuz. Resmi lastik ortağı statüsünün, Almanya’da, özellikle UUHP (Ultra-ultra yüksek performans) segmentinde lider bir lastik üreticisi olarak görünürlüğümüzü daha da artıracağına inanıyoruz. Prestijli Nürburgring Pisti için artan görünürlüğü, Goodyear markasının köklü motorsporları mirasının ve Alman yarışlarına dönüşünün de altını çiziyor.”

Premium Lastik Üreticisi Motorsporlarına Dönüşün Altını Çiziyor

Nürburgring Pisti ve Goodyear ortaklığı kapsamında gerçekleşen yeniden markalama, premium lastik üreticisinin motorsporları alanına yeniden dönüşünü de destekleyen bir durum. Geçtiğimiz yıl yarışlara geri dönen Goodyear, Nurburgring NLS Dayanıklılık Serisi kapsamında elde ettiği sınıf galibiyetlerini kutluyor. NLS, James Hunt’ın Goodyear lastikleri ile donatılmış McLaren ile kazandığı 1976 Grand Prix’inden sonra Formula 1’e uygun olmadığı düşünülen Eifel Dağları’ndaki ünlü 25 km’lik pist olan Nürburgring Nordschleife’de özel olarak gerçekleştiriliyor. O zamandan beri meşhur zorlu pist geliştirildi ve hem NLS şampiyonası hem de başka bir Goodyear yarış serisi olan FIA World Touring Car Cup için tercih ediliyor. Nordschleife, premium lastik ve otomobil üreticileri tarafından yeni ürünlerini sınırlarını zorlayarak test etmek için de kullanılıyor. Aynı zamanda Goodyear da pistte kurulu bir lastik geliştirme merkezine sahip. Porsche 911 GT2 RS ve GT3 RS gibi otomobiller için orijinal ekipman olan en yeni Goodyear Eagle F1 SuperSport RS UUHP lastiklerin testi, 170 virajlı pistte gerçekleştirildi.