Goodyear Otonom Teslimat Firmalarına Yatırım Yapıyor

Goodyear Ventures, otonom teslimat hizmetleri sağlayıcısı Starship Technologies’e yatırım yapıyor. 2014 yılında kurulan Starship Technologies; paketleri, erzak ve yiyecekleri doğrudan müşterilere taşıyan ve teslim eden kendi kendini yöneten robotlardan oluşan bir ağa sahip. Şirketin pratik ve temassız bir teslimat hizmeti sunan elektrikle çalışan otonom robotları, her gün binlerce teslimatı tamamlıyor. Bu otonom araçlar, dünyanın çeşitli şehirlerinde milyonlarca kilometre yol katediyor.

Otonom Teknolojiler Goodyear Tarafından Destekleniyor

Goodyear Ventures kıdemli müdürü Abhijit Ganguly: “Goodyear Ventures, otonom teslimat alanında devrim yaratan Starship’in yolculuğuna katılmaktan heyecan duyuyor. Goodyear’ın güvenilir hizmet ağı, otonom araçlar için özel çözümleriyle birleştiğinde, pazarda Starship’i desteklemek için sağlam bir platform oluşuyor.”
Goodyear Ventures’ın yatırım yaklaşımı, elektrikli ve otonom teknoloji dâhil olmak üzere mobiliteyi şekillendiren çeşitli temalara odaklanıyor. Goodyear; sürdürülebilir, güvenli ve yenilikçi mobilite vizyonuna sahip büyüme aşamasındaki girişimlere ortaklık ve yatırım yaparak yenilikçilik mirasını güçlendiriyor.

Goodyear Lastikleri Hakkında

Goodyear, dünyanın en büyük lastik üreticileri arasında yer alıyor. Yaklaşık 62.000 kişiyi istihdam etmekte olan premium lastik üreticisi, ürünlerini dünya çapında 21 ülkede 46 ayrı tesiste üretiyor. Lastik devi; Akron, Ohio ve Colmar-Berg, Lüksemburg’da bulunan iki İnovasyon Merkezi, endüstri için teknoloji ve performans standardını belirleyen en son teknoloji ürünü ürünler ve hizmetler geliştirmek için çalışıyor. Goodyear, otonom teslimat, akıllı lastikler gibi mobilitede yenilik sağlayan teknolojilere sağladığı destek ile de öne çıkıyor.

Starship Teknolojileri Hakkında

Starship Teknolojileri; erzak, yiyecek ve paketleri dakikalar içinde yerel olarak teslim etmek için tasarlanmış otonom teslimat robotlarıyla devrim yaratıyor. Otonom araçlar, şimdiye dek dünya çapında 1 milyondan fazla teslimat tamamladı. Araçlar, otonom teknoloji ile ilerliyor ancak her an kontrolü ele alabilmek için insanlar tarafında izleniyorlar. Starship, Skype’ın kurucu ortakları Ahti Heinla ve Janus Friis tarafından kuruldu.