Goodyear ve Citroen Yeni Uygun Fiyatlı Elektrikli Otomobil ile Buluştu

Citroen’in en yeni elektrikli modeli e-C3, güvenilir bir yol arkadaşıyla yollara çıkıyor: Goodyear lastikleri. Bu iki endüstri devi arasındaki ortaklık, elektrikli mobilite alanında kalite ve yenilik sunma konusundaki ortak düşüncenin ise altını çiziyor.

Goodyear Lastikleri Elektrikli Araç Performansın Nasıl Artırıyor?

Citroen e-C3 elektrikli araç, performans, dayanıklılık ve verimlilik karışımı için seçilen Goodyear EfficientGrip Performance 2 yaz lastikleri ile donatılmıştır. Bu lastikler, elektrikli araçlar için sürüş deneyimini geliştirmek için özel olarak tasarlanmıştır. Düşük yuvarlanma direnci ile Citroen e-C3 elektrikli araç menzilini uzatmaya yardımcı olarak sürücülerin tek bir şarjla daha uzağa gidebilmelerini sağlar. Buna ek olarak, modifiye edilmiş sırt bileşimi, engebeli yüzeylerde çatlamayı azaltarak zorlu koşullarda bile uzun ömür ve güvenilirlik sunar.

Goodyear ile Sürdürülebilir Mobilite için İş Birliğine Dayalı İnovasyon

Goodyear ve Citroen arasındaki bu iş birliği yeni değil. Citroen Oli konsept otomobili için özel lastiklerin geliştirilmesi gibi geçmiş projeler, sürdürülebilirlik ve inovasyona olan ortak bağlılıklarını vurgulamaktadır. Çevre dostu malzemeler kullanarak ve lastik tasarımlarını elektrikli araçların benzersiz taleplerini karşılayacak şekilde uyarlayarak, her iki şirket de mobilite için daha yeşil, daha verimli bir geleceğe doğru ilerliyor.

Goodyear Tüketici Lastikleri EMEA OE Genel Müdürü Johannes Moll yaptığı açıklamada, Goodyear’ın yarının elektrikli mobilitesi için yenilikçi çözümler üretme konusundaki kararlılığını vurgulayarak ortaklıktan gurur duyduğunu ifade etti. Citroen ve Goodyear, e-C3 ile performans veya konfordan ödün vermeyen uygun fiyatlı, sürdürülebilir ulaşımın önünü açıyor.