Hankook, Elektrikli Araç OEM Portföyünü Geliştirdi

Hankook, Škoda Enyaq iV’yi Ventus S1 evo 3 (EV) lastiğiyle donatarak elektrikli araçlar için orijinal ekipman portföyünü geliştiriyor. Bu lastik özellikle elektrikli otomobil grubu için tasarlanmıştır. Škoda Enyaq iV ile Volkswagen ID.4’te kullanılacaktır. Škoda Enyaq iV, model varyantına bağlı olarak 18 ila 20 inç arasında değişen lastik boyutlarında satışa sunuldu.

Hankook lastikleri ve Škoda’nın uzun süredir devam eden bir ortaklığı var ve bu ortaklığı markanın ilk elektrikli SUV aracı ile sürdürmekten heyecan duyuyorlar. Ventus S1 evo 3 ev lastiği, yeni Škoda modeliyle birlikte kullanıldığında sürdürülebilir mobiliteye önemli bir katkı sağlayacaktır.

Hankook Ventus S1 evo 3 Menzile Etkisi Ne Kadar?

Premium lastik üreticisi Hankook, özellikle elektrikli araçlar için Ventus S1 evo 3 EV lastiğini geliştirdi. Bu lastik, tamamen elektrikli bir SUV olan Škoda Enyaq iV’ye takılacak ve düşük yuvarlanma direnci ile yüksek yük taşıma kapasitesinin bir kombinasyonunu sunacaktır.

Ventus S1 evo 3 EV, pil gücünü verimli bir şekilde kullanmak ve elektrikli araçlar için çok önemli bir faktör olan aracın menzilini artırmak için tasarlanmıştır. Lastik aynı zamanda Škoda Enyaq iV’nin ağırlığına ve sürüş koşullarına göre tasarlanmıştır.

Hankook Ventus S1 evo 3 Sürdürülebilirliğe Önem Veriyor

Ventus S1 evo 3 , denge ve düşük ağırlık için yüksek performanslı elyaflardan yapılmış çift katmanlı karkas, yüksek tork ve mükemmel yol tutuş için özel sırt bileşimine sahiptir. Uygun fiyatlı Hankook lastikleri, araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmaya uzun süredir devam ediyor. Hankook, 2022/23 sezonundan itibaren Formula E Dünya Şampiyonası adına tek lastik tedarikçisi olacak Motor sporları etkinliğinde sürdürülebilir ve enerji tasarruflu oto lastikler sağlamayı sürdürecektir. Şirketin EV portföyünü genişletmesi, sürdürülebilirlik taahhüdünün bir parçası olmaya devam edecektir.