Hankook İngiliz Ralli Şampiyonası için Destek Sunuyor

Hankook Lastikleri, bu yıl motor sporları serisine geri dönen, dört kez İngiliz Ralli Şampiyonası (BRC) galibi olmuş Keith Cronin’i destekliyor. West Cork sürücüsü, Nicky Grist Etapları ile başlayan şampiyonanın dört çakıl turuna ve ayrıca Kasım ayında asfaltta sezonun kapanışı olan Today’s Ulster Rallisi’ne katılmak için şirketle sözleşme imzaladı. Cumbria’da kısa süre önce düzenlenen şampiyona dışı M-Sport Rallisi’nde BRC öncesinde en yeni Hankook pist lastikleri, Keith Cronin tarafından test edildi. Cronin, genelde 3.lük ve Rally 2 sınıfında 2.lik ile lastiklerle başarılı sonuç elde etti.

Cronin 5. İngiliz Ralli Şampiyonası Galibiyetini Hedefliyor

NPL Rally Hire and Ready tarafından düzenlenen olan İngiliz Ralli Şampiyonası mücadelesinde; Cronin, Hankook pist lastikleri ve Ford Fiesta Rally2 ile yarışacak. Cronin’in yardımcı pilotu, 2017’deki en son BRC şampiyonluğuna rehberlik eden Mikie Galvin olacak. Ralli sezonu için ek destek; M. O’Brien Şirketler Grubu, Rentokil Initial, Cremin Coaches, Cronin’s Centra, Cronin’s Homevalue ve ve M-Sport’tan geliyor. İrlandalı motor sporları pilotu, geri dönüşü ile beşinci kez şampiyon olmayı hedefliyor. Ve bu başarı, şimdiye kadar sadece 1980’lerde Jimmy McRae tarafından elde edildi.

İngiliz Ralli Şampiyonası Rekabetçi Yarışlara Sahne Oluyor

Hankook’un Motor Sporları alanındaki Avrupa Direktörü Manfred Sandbichler: “Araç, mükemmel en yeni nesil ralli lastiklerimizle tam Hankook görünümünde başlayacak. Sürücünün ve yardımcı sürücüsünün neler yapabileceğini biliyorum. Oldukça rekabetçi bir takım ve bu nedenle İngiliz Ralli Şampiyonası ‘ na Hankook desteğiyle başlayacak olmalarından özellikle memnunum. Sürüş seviyesi çok yüksek ve çok güçlü bir seride yarışıyoruz.”

Hankook Pist Lastikleri Özellikleri

Hankook pist lastikleri içerisinde yer alan Z215, ıslak zeminde frenleme performansını korurken kuru zeminde daha iyi kavrama için güçlendirilmiş sırt desenine sahip. İngiliz Ralli Şampiyonası dâhilindeki çok dar ve hızlı etaplar için asimetrik sırt tasarımı, yüksek çekiş gücü ve frenleme performansı sağlıyor. Güçlendirilmiş karkas ise deformasyonun önüne geçiyor. Hankook R213M ise çamurlu ve gevşek zeminlerde daha iyi yol tutuşu için geliştiriliyor. İngiltere ve İskandinavya’nın çakıllı yollarına uyum sağlıyor. Hankook yarış lastiği, aynı zamanda frenleme sırasındaki sıcaklığa dayanıklılık sağlıyor ve yüksek manevra kabiliyeti sergiliyor. Bileşik sayesinde artan dayanıklılık, blokların hasar görmesini de önlüyor. Her iki lastik de daha iyi performans ve daha kısa tur süreleri sağlıyor.

Hankook ve Motorsporları İlişkisi

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Hankook, 80 yıllık bir geçmişe sahip. Şirket şu anda TCR Avrupa, W Serisi ve FIA ​​tarafından onaylanan ve Ford EcoBoost tarafından desteklenen F4 Britanya Şampiyonası için tek lastik tedarikçisi konumunda. Premium lastik üreticisi, ayrıca uluslararası motor sporları alanında en iyi isimler içerisinde yer alıyor. Yüksek kaliteli Hankook Ventus Race lastiğinin kalitesi ve tüm dünyadaki yarış pistlerinde sağladığı optimum destek ile yıllardır sürücüleri, takımları, uzmanları ve motor sporları hayranlarını etkiliyor.