Hankook Sponsorluğundaki W Serisi Formula1 ile Ortak Takvimde

Hankook, 2019’daki başlangıcından bu yana; dünyada türünün tek örneği olan, tamamı kadınlardan oluşan motor sporları etkinliği W Serisi‘nin özel lastik ortağı. W Serisi, 2021’de Formula 1 destek programında yer alıyor ve sekiz Grand Prix hafta sonu motor yarışı ile aynı takvimi paylaşıyor. Katılımcılar, yüksek kaliteli Hankook Ventus Race yarış lastikleri ile şimdiden dört raundu tamamladı. Bu hafta sonu; tek kişilik seri, Belçika’daki ikonik Spa-Francorchamps Pisti’nde sezonun ikinci yarısına giriyor.

2021 W Serisi Yarış Sıralaması

Jamie Chadwick, bu sezon W Serisi’nin ikinci yarısına son şampiyon olarak, genel sıralamada bir puan önde girdi. En yakın rakibi ise yine bir İngiliz vatandaşı olan Alice Powell. İkili, şimdiye kadar dört yarışta kendi aralarında zaferi paylaştılar. Her iki sürücü de sezon, Haziran ayında Avusturya’daki Red Bull Ring’de başladığında birer galibiyet kaydetti. 28 yaşındaki Powell daha sonra Silverstone’daki motor sporları mücadelesini kazandı. Geçen sefer Hungaroring’de, podyumun en üst basamağına tırmanan kendisinden dört yaş küçük Chadwick idi. Chadwick’in diğer sonuçları ikisinden daha iyi olduğu için, genel sıralamada en üst sırada yer alıyor. Üçüncü ise şampiyona liderinin 36 puan gerisinde, İspanya’dan Nerea Marti.

Hankook Ventus Race Sürücülere Önemli Destek Sağlıyor

W Serisi yarışı, Spa-Francorchamps’ın ardından ertesi hafta Hollanda’nın Zandvoort kentinde gerçekleştirilecek. Motor sporları serisi, daha sonra Ekim ayında Austin, Teksas ve Amerika Pisti’ni ziyaret ediyor. Finale ise Meksika’daki Autódromo Hermanos Rodriguez ev sahipliği yapıyor. W Serisinde, aynı şasi ve motorlara sahip 270 beygirlik Formula yarış arabalarında 20’ye kadar sürücü sıralanıyor. Öngörülebilirliği ve yüksek düzeyde tutarlılığı ile Hankook Ventus Race yarış lastiği, lastik yönetimi yerine pistteki değerli yarış deneyimine odaklanmak isteyen sürücüler için ideal bir ortak.

W Serisi Motor Sporları Dünyasında Öne Çıkıyor

Hankook Motor Sporları Avrupa Direktörü Manfred Sandbichler: “W Serisi, Formula 1 yarışlarındaki başlangıcıyla gerçek bir darbe indirdi. Bu olağanüstü format, bu sayede otomatik olarak uluslararası motor sporları dünyasında ön plana çıkıyor. Hankook Lastikleri, piyasaya sunulduğundan beri W Serisini özel lastik ortağı olarak desteklemektedir. Bu süre zarfında, sürücüler çok şey öğrendiler ve her yarışta kendilerini geliştirdiler. Hankook Ventus Race yarış lastiğimizle bu gelişmeye katkıda bulunabildiğimiz için gurur duyuyoruz.”