Hankook Üst Üste 5. Kez DJSI World Listesinde

Güney Koreli premium lastik üreticisi Hankook, 2020 yılı ile birlikte üst üste 5. kez Dow Jones sürdürülebilirlik İndeksi’nde (DJSI) kendine yer buldu. İndeks, dünya çapında firmaların toplumsal, ekonomik ve çevresel hisse performansını takip ediyor. Bu kriterler, şirketlerin sürdürülebilirliğini değerlendirirken referans olarak alınıyor. DJSI World’de sürdürülebilirlik alanında küresel olarak lider olan firmalar bulunuyor. Bu firmalar, S&P Global Broad Market Index kapsamındaki 2500 firmanın %10’undan oluşuyor.

Hankook DJSI World Listesindeki Tek Asyalı Otomotiv Firması

2020 DJSI World listesinde 17’si Güney Kore’den olmak üzere 323 lider firma bulunuyor. Hankook ise otomotiv endüstrisi içerisinde listede kendine yer bulabilen Asya kökenli tek firma. Güney Kore menşeili premium lastik üreticisi Hankook, sürdürülebilir yönetim konusundaki istikrarlı performansını listede 5. kez yer alarak bir kez daha kanıtlıyor.

Hankook Sosyal Sorumluluk Projelerine Hız Veriyor

DJSI; topluma katkıda bulunmak, tedarik zincirini daha da mükemmel hâle getirmek için yedi yeni sosyal sorumluluk komitesi kurdu. Firma, sosyal sorumluluk alanındaki projelerini küresel ölçekte ilerletmeyi hedefliyor. Hankook, Güney Kore’deki soyu tükenmekte olan hayvanları da korumayı amaçlıyor. Aynı zamanda toplum için sosyal yardım ve konuk desteği sunuyor. Hankook, lastiğin hammaddesi olan kauçuğun tedarik zincirinde şeffaflığı arttırmayı planlıyor.

Hankook 2020 Yıllık Rapor Ödülünü Kazandı

Hankook, DJSI World listesinde yer almanın yanı sıra; 2019-2020 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu ile “Yıllık Rapor” kategorisinde 2020 Galaxy ödülünü kazandı. ABD menşeili Galaxy Ödülleri’nde pazarlama alanında çalışmalar takdir ediliyor. Hankook, sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarına ve bu alandaki uzmanlığını güçlendirmeye devam edeceğini söylüyor.