Hankook Yarış Lastikleri Şimdi Brezilya’da

Hankook Lastikleri, motor sporları serileri ile iş birliklerini güçlendiriyor. Güney Koreli premium lastik markası, Stock Series’e ek olarak şimdi Brezilya’nın en büyük motor sporları yarışı olan Stock Car Pro Series’e sponsor oluyor. Üretici, her iki seri için de tek tedarikçi. Hankook yarış lastikleri hem ıslak hem kuru zemin yarışları için lastikler sunuluyor.

Hankook Yarış Lastikleri Ventus Serisi’ne Ait

Motor sporları serisi Stock Series, Pro Serisi için giriş platformu görevi görüyor. Yapılan anlaşma kapsamında Hankook yarış lastikleri, FIA sertifikalı Formula 4 Brezilya serisine de sağlanacak. Premium lastik üreticisi, yarış araçlarını Ventus F200 ve Z207 lastikler ile donatacak.

Hankook yarış lastikleri arasında yer alan Ventus F200, kuru zeminler için sunuluyor. Motor sporları serisi formatına uygun olarak sunulan slick lastikler, üst düzey yol tutuş performansı sergiliyor. Aynı zamanda premium lastik üreticisi, üst düzey dayanıklılık ve yön performansı sunuyor.

Hankook Yarış Lastikleri Islak Zeminde de Etkili

Premium lastik üreticisi, değişken hava koşullarına karşı yağmurlu günler için de lastikler sunuyor. Islak zemin için sunulan Hankook yarış lastikleri, Ventus Z207 olarak adlandırılıyor. Motor sporları mücadelesinde takımlar, mükemmel drenaj performansına sahip bu lastiği kullanacak. Bu sayede yüksek hızlı otomobil yarışlarında suda kızaklama riski azalıyor.

Hankook Motorsporları Başarısı ile de Tanınıyor

Premium lastik ve teknoloji firması Hankook’un Latin Amerika başkanı Alex Inho Choi: “Stock Car Pro Series Brazil’e katılımımızın özel bir anlamı var çünkü bu kategorinin Brezilya’daki ve Latin Amerika bölgesindeki motor sporları hayranları için ne anlama geldiğini anlıyoruz. Bu sponsorluk sayesinde bölgedeki motor sporları kültürünün gelişmesine yardımcı olmayı ve aynı zamanda bunu, lastiklerimizin performansındaki mükemmelliği ve güvenilirliğini göstermek için bir platform olarak kullanmayı umuyoruz.”

Organizatör firma CEO’su Fernando Julianelli: “Bu ortaklıktan çok memnunuz çünkü Hankook dünyanın ana lastik üreticisi olmasının yanı sıra, uluslararası motor sporları alanında bazı üst kategorilerde ürünlerinin kalitesiyle de tanınıyor.”