Hyundai Dört Adet Good Design Tasarım Ödülü Kazandı

Hyundai Motor Company, bu yılki Good Design Ödülleri’nde dört ayrı ödül kazandığını açıkladı. Hyundai, en gelişmiş iki elektrikli araç konsepti olan 45 ve Prophecy, 2021 Hyundai Elantra ve ultra hızlı elektrikli araç şarj altyapısı olan Hyundai Hi-Charger ile “Ulaşım” kategorisindeki ödüllerin sahibi oldu.

Hyundai Tasarım Vizyonunu Kanıtlıyor

Hyundai Küresel Tasarım Merkezi’nin Başkanı SangYup Lee: “Bu ödülleri kazanmamız, Hyundai’nin insanların yaşamlarıyla bir arada var olan yaşam tarzı hareketliliğini sağlama konusundaki tasarım vizyonunun takdir edildiği anlamına geliyor. Özellikle elektrikli araç tasarımımız aracılığıyla, müşterilerimiz ve otomobiller arasında güçlü bir duygusal bağ kurmak ve müşterilerimizin günlük yaşamına daha fazla değer katmak istiyoruz. “

Ödüllü Hyundai 45 Önümüzdeki Yıl Satışa Sunulacak

İlk olarak Frankfurt’taki 2019 Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 45 EV konsepti, Hyundai’nin ikonik Pony Coupe Konseptine fütüristik bir saygı duruşudur. Elektrikli araç 45’in stili; monokok tarzı formu, aerodinamiği, uçaklardan ilham alan hafif tasarımı ve elmas şeklindeki silueti ile tanımlanıyor. Hyundai 45, 2020’nin başlarında; 2020 Uluslararası Tasarım Mükemmelliği Ödülü, 2020 Red Dot Ödülü ve 2020 iF Tasarım Ödülü de dâhil olmak üzere dünyaca ünlü diğer tasarım yarışmalarında dikkatleri üzerine çekti. Hyundai’nin yeni IONIQ serisindeki ilk özel EV’si gelecek yıl piyasaya sürülecek.

Hyundai Prophecy Minimalizm Trendini Yansıtıyor

Geçtiğimiz Mart ayında tanıtılan Prophecy, Hyundai’nin “Sensuous Sportiness” tasarım kimliğini temel alan ve gelecek için elektrikli araç stilinin yönünü ifade eden konspeti olarak öne çıkıyor. Prophecy, sade hatlar ve minimalist yapılar ile karmaşıklığı ortadan kaldıran 45 EV konseptinin belirlediği çağını tanımlayan örneğe bir yenisini ekliyor. Prophecy, 2020 Red Dot Ödülleri’nin “Tasarım Konsepti” kategorisinde de “En İyinin En İyisi” ödülünü kazandı. Konsep, aynı zamanda 2020 Uluslararası Tasarım Mükemmelliği Ödülleri için de finalist olarak seçildi.

Elantra Fütüristik Bir Tasarımla Öne Çıkıyor

Bir diğer büyük ödül ise yeni 2021 Elantra’ya gitti. Yedinci nesil Elantra, Parametric Dynamics tasarım ögeleri sayesinde fütürist ve yenilikçi bir görünüm sunuyor. Aracın dış tasarımı, parametrik mücevher desenli bir ızgara ve Hyundai “uçan H” logosu benzeri bir şekil oluşturan bir H şeklindeki kuyruk lambası gibi benzersiz stil özellikleriyle öne çıkıyor. İç mekan, 10 inçlik bilgi ekranı grubu ve bilgi-eğlence sistemi ile Elantra’nın genel çekiciliğini tamamlıyor.