Kumho lastik deposu için ortaklığa imza attı..

Kumho Lastikleri Fiege ile Ortaklık Kurdu

Kumho, Avrupa’nın önde gelen lastik lojistik şirketi Fiege ile Almanya’da büyük bir yeni depo tesisi açmak için ortaklık kurdu. Hamburg limanının hemen yanında yer alan depo, şirketin Alman lastik satıcılarının çoğuna sadece 24 saat içinde stok tedarik etmesine izin verecek ve Hollanda, Belçika, Lüksemburg ve Avusturya’daki bazı Kumho satış noktalarının ihtiyaçlarını karşılayacak. Fiege Logistics, tüm depo süreçlerinden ve ayrıca ürünün konteynırdan tesliminden sevkiyat izlemeye kadar tüm lastik taşıma sürecinden sorumlu olacak.

Kumho Daha Hızlı Hizmet Sunacak

Kumho Lastikleri’nin CEO’su Jeon Dae-jin: “Kendi özel Avrupa depomuza sahip olmaktan mutluluk duyuyoruz. Müşterilerimize mümkün olan en iyi hizmeti verebilmek için Fiege Logistics ile ortaklık kurmayı seçtik. Yeni tesis, sadece ana faaliyetlerimizi daha da genişletmemize izin vermekle kalmayacak, bundan böyle daha küçük bayiliklere de hizmet verecek.”

Kumho Lastik Hangi Ülkenin?

Kumho, Güney Kore menşeili bir firmadır ve geniş ürün yelpazesi ile ön plana çıkmaktadır. Hem Kumho hem de Marshal markalarının ismi altında üretim gerçekleştirmektedir. Ürün yelpazesi, F1 kökenli teknoloji testlerine tabi tutulan ultra yüksek performans lastiklerinden NASA tarafından sertifikalandırılan Boeing 747 lastiklerine dek uzanmaktadır. Kumho; binek, hafif ticari, SUV /4×4 araçlar, otobüs ve kamyonlar için lastik üretimi gerçekleştirmektedir.

Kumho Lastikleri Nerede Üretiliyor?

Kumho’nun ana fabrikaları Güney Kore’de bulunmaktadır. Bunun dışında Asya’nın farklı bölgelerinde de üretim tesisleri yer almaktadır. Tecrübeli lastik üreticisi; Almanya, ABD, Güney Kore bölgelerinde Ar-Ge merkezlerine sahiptir. Global çapta bir firma olan Kumho, 180 ülkeye 1.8 milyar USD’den fazla değere sahip ürünler ihraç etmektedir. Lastik desenleri, tüm fabrikalarda aynı ham madde ve tasarım kullanılarak üretildiğinden yüksek kalite, tüm ürünlerde korunmaktadır.