Lastik Devi Bridgestone Türkiye-Suriye Depremine Yardım Sağlıyor

Bridgestone Türkiye-Suriye Depremi Yardım Çalışmalarına Destek Vereceğini açıkladı. Bridgestone Corporation ve Sabancı Holding’in ortak girişimi ile Türkiye’nin lastik sektörü lideri Brisa, etkilenen bölgelere ihtiyaç duyulan malzemeleri temin etmiştir.

Bridgestone Corporation, 6 Şubat 2023 tarihinde Türkiye-Suriye sınırı yakınlarında meydana gelen depremden etkilenen tüm insanlara en derin üzüntülerini bildirerek, depremden etkilenen insanlar ve toplumlar için hızlı bir iyileşme diledi.

Bridgestone Lastikleri Destek Çalışması Kurumsal E8 Taahüdü ile Uyumlu mu?

Bridgestone, Kızılhaç ve yerel bir vakıf aracılığıyla depremden etkilenen insanlara ve bölgelere yardım ve yeniden inşa çabalarını desteklemek için bir milyon Euro bağışta bulunmuştur. Bridgestone Corporation ve Sabancı Holding’in ortak girişimi olan ve Türkiye lastik sektörü lideri Brisa, depremden etkilenen bölgelere ihtiyaç duyulan malzemeleri sağlamıştır.

Şirketin bağışı, şirketin sekiz odak alanında topluma, müşterilerine ve gelecek nesillere sunmayı taahhüt ettiği değeri açıkça tanımlayan geniş, küresel bir kurumsal taahhüt olan Bridgestone E8 Taahhüdü ile uyumludur.

Bridgestone Lastik Firması Hakkında

Bridgestone, güvenli ve sürdürülebilir mobilite için çözümler sunmak üzere uzmanlığını geliştiren lastik ve kauçuk alanında küresel bir liderdir. Genel merkezi Tokyo’da bulunan şirket, dünya çapında yaklaşık 130.000 kişiye istihdam sağlamakta ve dünya çapında 150’den fazla ülke ve bölgede faaliyet göstermektedir. Bridgestone, dünyanın dört bir yanındaki insanların hareket etme, çalışma ve oyun oynama biçimlerini iyileştiren, yenilikçi teknolojilerle desteklenen premium lastikler ve gelişmiş çözümlerden oluşan çok çeşitli bir ürün portföyü sunmaktadır.