Michelin CrossClimate 2 Çıkıyor

Michelin Kuzey Amerika, kısa süre önce şirketin başkanı olan Alexis Garcin’in “Michelin’in yirmi yıldan uzun süredir geliştirdiği en çok yönlü ve gelişmiş binek araç lastiği” olarak adlandırdığı ürün için bir ön izleme sağladı. Michelin CrossClimate 2 ,22 Temmuz’da lastik bayilerine yönelik gerçekleştirilen sanal lansmanda ilk kez sahneye çıktı. Ürün, yüksek performanslı Michelin dört mevsim lastiği CrossClimate’in devamı olma niteliği taşıyor.

En Güvenli Dört Mevsim Lastiği: Michelin CrossClimate 2

Michelin Kuzey Amerika Başkanı Alexis Garcin, yeni Michelin CrossClimate 2 lastiğinin güvenlik çıtasını önemli ölçüde yükselttiğini belirtti. CrossClimate 2’nin şirketin yirmi yıldan uzun süredir geliştirdiği en çok yönlü ve gelişmiş binek araç lastiği olduğunu söyleyen Garcin, bu ürünün ebatlarının pazarın %80’ini kapsayacağını da belirtti. Yeni Michelin dört mevsim lastiği , her türlü hava koşulunda üstün performans sunuyor.

Yeni Michelin Dört Mevsim Lastiği Maksimum Performans Sağlıyor

Michelin Kuzey Amerika yetkilileri lastiğin teknik özellikleri hakkında konuştu. Yeni Michelin dört mevsim lastiği ; V şeklindeki sırt desenine, 3 boyutlu birbirine kenetlenebilen kılcallara ve farklı sıcaklık koşullarına uyum sağlayabilen özel bir bileşiğe sahip. Michelin CrossClimate 2 bu sayede yılın dört mevsimi yüksek yol tutuş seviyeleri sunabiliyor.

Michelin CrossClimate 2 Türkiye’ye Geldi mi?

Michelin yetkilileri yeni Michelin CrossClimate 2 lastik deseninin kapsamlı bir pazarlama kampanyası ile destekleneceğini belirtti. Michelin Kuzey Amerika, satış başkan yardımcısı Andrew Meurer lastiğin 3 Ağustos’ta resmi olarak sunulacağını söyledi. Ürünün Türkiye’ye geliş tarihi ile ilgili Michelin Türkiye henüz bir açıklama gerçekleştirmedi. Yüksek kilometre ömrü sunduğu belirtilen Michelin dört mevsim lastiği hem performans hem de uzun ömür açısından yeni bir seviyeye ulaşıyor. Meurer, toplantıda bayilere bu lastik ile satışlarının ve işletme kârlılıklarının artacağını belirtti.