Michelin Latitude Alpin LA2

Michelin Latitude Alpin LA2

Bugünün SUV’ları için dizayn edilen Latitude Alpin LA2 Lastikleri uzun yıllar boyunca olumsuz kış hava koşullarında güvenlik ve devingenlik sağlayan bir modeldir. Kışın buzlu ve karlı yollarında SUV araçlar için olağanüstü frenleme performansı gösteren Michelin Latitude Alpin LA2 ıslak ve karlı yollarda 2 metre, buzlu yollarda 3 metre daha kısa frenleme performansı göstermektedir. Daha fazla hareket kabiliyeti sunan Michelin Latitude Alpin LA2 karlı ve buzlu yollarda arttırılmış çekiş gücü ile SUV kullanıcılarına daha konforlu ve güvenli bir sürüş performansı sunmaktadır.

Michelin Latitude Alpin LA2 yoğun kanallı bir sırt desenine sahiptir. Önceki versiyonlarına göre %40 daha fazla lamele sahip sırt ve %75 daha fazla kanal ile karlı ve buzlu yollarda gösterdiği çekiş ve frenleme gücü arttırılmıştır. Üç boyutlu olarak tasarlanmış ve değişken açılarda uygulanmış olan derin kanallarıa sahip StabiliGrip lamel tasarımla üretilmiş Michelin Latitude Alpin LA2 bu lameller sayesinde daha iyi çekiş performansı göstermektedir. Bunun yanı sıra bu tasarım, lastiğin yağışlı havalarda yollarda biriken su tabakalarını kırarak aracın yol ile olan temasını arttırmaktadır. Eski versiyonlarına göre lastik bloklarındaki sağlamlığın attırıldığı Michelin Latitude Alpin LA2 kullanıcılarına daha fazla sürüş güvenliği sunmaktadır. StabiliGrip lamel tasarım tüm bu özellikler göz önüne alındığında sürücülerine daha fazla yol tutuş performansı ve sürüş hassasiyeti sağlamaktadır. Comfort Control Teknolojisi ile üretilen Michelin Latitude Alpin LA2 Lastikleri bilgisayar optimizasyonu ile tasarlanmış olup sürücülerine bu alanda deneyimleyebilecekleri en konforlu sürüş deneyimlerinden birini sunar.

Aynı zamanda üretiminde kullanılan Comfort Control Teknolojisi, sürüş sırasında yaşanabilecek sarsılmaları ve gürültüyü azaltmaktadır. Uzun yıllar boyunca kullanım olanağı sunan Michelin, Michelin Latitude Alpin LA2’de de dayanıklılık esasını hat safhada tutmuştur. Soğuk hava koşullarında daha iyi yol tutuş sağlanması için geliştirilen Helio Compound 3G teknolojisi ile üretilen Michelin Latitude Alpin LA2, içeriğinde kullanılan özel silika formülü ile ıslak, karlı ve buzlu yollarda yol tutuş performansının artmasını sağlamaktadır. Üstün teknoloji kullanılarak üretilen Michelin Latitude Alpin LA2 bütün bu özellikleriyle sürücülerine daha sessiz, daha pürüzsüz ve daha güvenli bir sürüş keyfi sunmaktadır.