Performanslı Elektrikli Otomobil Lastiği Continental eContact Hazır!

Alman menşeli lastik üreticisi Continental, Avustralya’da elektrikli araçlar (EV’ler) için özel olarak tasarlanmış çığır açan bir lastiği tanıttı. Continental eContact elektrikli otomobil lastiği olarak adlandırılan bu yenilikçi lastik, elektrikli araçların karşılaştığı artan ağırlık ve optimum sürüş menzili için yuvarlanma direncini azaltma ihtiyacı gibi zorlukların üstesinden gelmeyi amaçlıyor.

Continental eContact Elektrikli Araç Lastiği Özellikleri Nedir?

Continental eContact elektrikli araç lastiği, mobilite çağındaki bu araçların taleplerini karşılamak için özel olarak tasarlanmıştır. Oldulça verimli özelliklere sahiptir. Continental, elektrikli araçların daha da artan ağırlığını ve anlık tork iletimini karşılamak için lastiği buna göre formüle ettiğini iddia ediyor. Ayrıca eContact, motor sesinin olmaması nedeniyle elektrikli otomobillerde yaygın bir endişe kaynağı olan yol gürültüsünü azaltmayı amaçlayan “ContiSilent” gibi gelişmiş teknolojiler içeriyor. Ek olarak, lastiğin sırt desenleri lastik gürültüsünü en aza indirmek için akustik olarak optimize edilmiştir.

Yol Gürültüsü Azaltmak İçin Continental eContact Ne Sunuyor?

Continental eContact’ın dikkate değer bir özelliği, araç içindeki yol gürültüsünü daha da azaltmak için bir ses azaltıcı görevi gören polieter bazlı bir köpük astar içermesidir. Bu lastiğin bir başka pratik yönü de birçok elektrikli otomobilde yedek lastik eksikliğini gidermesidir. Continental, eContact’a, çapı 5 mm’ye kadar olan deliklerin %80’ini etkili bir şekilde kapatabileceğini iddia ettiği bir viskoz dolgu macunu katmanı entegre etmiştir.

Continental eContact Lastiği Tesla Uyumlu mu?

Continental eContact lastiği Tesla, MG, Polestar ve Hyundai gibi markaların bir dizi popüler elektrikli araç modeli için uyumludur. Continental lastikleri, özellikle elektrikli araçların ihtiyaçlarını karşılayarak sürücülere performansı artıran, gürültüyü azaltan ve yıpranmalar konusunda gönül rahatlığı sağlayan bir lastik çözümü sunmayı amaçlıyor; bu da Avustralya’daki elektrikli araç sahipleri için sürüş deneyimini optimize etme yolunda önemli bir adım.