Pirelli DJSI Puanlamasına Göre Kendi Sektöründe Açık Ara Dünya Lideri

Pirelli, “Dow Jones Sürdürülebilirlik Dünya ve Avrupa Endeksleri”nde “Otomobiller ve Bileşenleri” sektöründe “Dünya Sürdürülebilirlik Lideri” seçildi. Bu, S&P Global tarafından SAM aracılığıyla yürütülen yıllık endeks incelemesinin bir sonucuydu. Milan merkezli Pirelli Grubu, sektörün ortalaması 35 iken 84 puana sahip oldu.

Pirelli Sürdürülebilirliği Şirket Stratejisine Entegre Ediyor

Pirelli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Marco Tronchetti Provera: “Dow Jones endekslerinde Pirelli’nin dünya liderliğinin teyit edilmesi, sürdürülebilirliği şirketimizin geliştirme stratejisine entegre etmemizin önemini bir kez daha gösteriyor. Tedarikçilerin seçiminden işyeri sağlığı ve güvenliğinin sağlanmasına, çevreye saygıdan yeni ürünlerin sürdürülebilirliğine kadar tüm değer zinciri boyunca ekonomik, sosyal ve çevresel performansları iyileştirmeye olan bağlılık, hedeflenen iş modelimiz için temeldir ve paydaşlarımız için değer yaratmaktadır.”

Yeni Eklenen Katı Kurallar Pirelli’nin Başarısını Daha Fazla Vurguluyor

ESG Research and Data di S&P Global’in uluslararası başkanı Manjit Jus: “Pirelli’yi Dow Jones Dünya ve Avrupa Sürdürülebilirlik Endeksleri’nde yer aldığı için tebrik ediyoruz. DJSI endeksi, sürdürülebilirlikte endüstri liderliğinin yansımasıdır. Rekor sayıda şirketin katılımı ve bu yıl eklenen katı kurallar, şirketinizi farklı kılıyor; endeks, insanlara ve gezegene olan bağlılığı ödüllendiriyor.”

1999 yılından bu yana S&P Global Dow Jones sürdürülebilirlik endeksleri, dünya çapında sürdürülebilirlik açısından en önemli endeksler arasındadır. Yıllık analiz, 7,300’ten fazla şirketi ve küresel pazarın kapitalizasyonunun yaklaşık % 95’ini kapsamaktadır.