Toyota RAV4’ün Yeni OE Lastiği: Yokohama Avid GT

Toyota, Yokohama firmasının 19 inç Avid GT lastiğini, 2019 RAV4 crossover aracı için orijinal ekipman olarak seçti. Beşinci nesil RAV4’teki yeni orijinal ekipman lastiği, 235 / 55R19 101V ebatlarında olacak. Dört tekerlekten çekişli RAV4’ün en son sürümü 2018’de Kuzey Amerika’da piyasaya sürülmüştü. Araç 2019’da; Japonya, Güney Kore, Avrupa ve diğer seçilmiş pazarlara da sunuldu. Avid GT, Yokohama’nın “BlueEarth” serisinde kullanılan temel tasarım ve materyal teknolojilerini içeriyor. Yokohama’nın BluEarth serisi; insan, toplum ve çevre dostu olarak geliştiriliyor.      

Yokohama Avid GT: Dört Mevsim Güvenlik

Ani bir kar yağışı sırasında güvenli sürüş sağlamak için geliştirilen Avid GT, yanağında M + S (çamur + kar) işaretini taşıyor. Bu işaretleme, dört mevsim Yokohama lastiğinin karlı ve çamurlu zeminlerde kullanıma uygun olduğunu gösteriyor. M+S işaretlemesine sahip olan lastikler; özel desen tasarımları ile karı ve çamuru hızlı bir şekilde tahliye ederek üstün yol tutuş performansı sağlıyor. Bu işaretleme, aynı zamanda Avid GT’nin karlı zeminlerde yüksek çekiş gücüne sahip olduğunu belirtiyor.

Toyota RAV4 Sınıfının En Çok Satan Aracı

Toyota, RAV4’ün sınıfında en çok satan araç olduğunu ve son beş yıldaki satış hacmini iki katına çıkardığını belirtiyor. Şirket, ayrıca 2017’de ABD’de yaklaşık 408.000 Toyota RAV4 satışı yapıldığını kaydetti. Aracın hibrid versiyonu, Toyota’nın Hybrid System II (THS II) ve elektronik olarak kontrol edilen değişken şanzımanla eşleşiyor.