Yeni Nokian Lastik Fabrikası Kısa Sürede Sertifika Kazandı

ABD’nin Tennessee eyaletinde bulunan Nokian lastik fabrikası, açılıştan sonra 6 aydan daha kısa bir sürede ISO 9001 sertifikasını almaya hak kazandı. Nokian Lastikleri yetkilileri, “Bu başarı, şirketimizin tesiste Kuzey Amerikalı sürücülerin zorlu ihtiyaçlarını karşılayan üstün performanslı ürünler üretmek için titiz kalite yönetimi süreçleri uyguladığını doğruladı.” açıklamasında bulundu.

Nokian Lastik Fabrikası Yüksek Standartları Karşılıyor

Nokian Lastikleri, fabrika açıldıktan hemen sonra denetim sürecini başlattı. Bu sayede bayilere ve sürücülere, yeni fabrikada üretilen ürünlerin markanın premium standartlarını karşıladığına dair güvenceyi sağlamış oldu. Lastik endüstrisinde pek çok fabrika ISO 9001 sertifikasına sahip ancak yeni Nokian lastik fabrikası, inşaattan sonra bu kadar hızlı bir şekilde sertifika kazanması ile öne çıkıyor.

Nokian Lastik Fabrikası Güvenilirliğini Doğruladı

Tennessee Nokian lastik fabrikası kalite sistem koordinatörü Glenn Kilgore: “Tennessee Dayton’da bulunan fabrikamızda en güvenli lastikleri üretmek için çalışıyoruz. Denetimler sonucunda ortaya koyduğumuz başarılı sürecin tescillenmiş olmasından dolayı mutluyuz.” Nokian Lastikleri, titiz çalışması ile kısa sürede sertifika almaya hak kazandı. Yoğun denetim sürecinde; bağımsız sertifika kuruluşunun çalışanları denetimleri gerçekleştiriyor.

Nokian Lastikleri Nerede Üretiliyor?

Finlandiya menşeili tecrübeli üretici Nokian Lastikleri, aynı zamanda Rusya ve Finlandiya’da da fabrikalara sahip. Her üç Nokian lastik fabrikası da IS0 9001 sertifikasına sahip. Nokian Lastikleri, 1898’den bu yana 120 yılı aşkın süredir lastik üretimi yapıyor. Nokian’ın serüveni, 1898 yılında Finlandiya Kauçuk Fabrikası’nın kurulması ile başlıyor. Nokian Lastikleri, 1934 yılında dünyanın ilk kış lastiğini üretmesi ile de ön plana çıkan bir firma olma özelliğine sahip. Nokian, günümüzde binek araçlardan ağır vasıta araç lastiklerine kadar geniş bir ürün yelpazesi ile dünyanın dört bir yanında tercih ediliyor.