Goodyear, 2024 Dakar Rallisi Katılımını Duyurdu

Abd menşeli lastik üreticisi Goodyear, merakla beklenen 2024 Dakar Rallisi için aktif katılımını resmen açıkladı. Şirket, kamyon klasmanında Team De Rooy takımını bir kez daha destekleyerek motor sporları dünyasına olan bağlılığını sağlamlaştıracak.

Team De Rooy Takımı ile Goodyear Lastikleri Ortaklığı

Yaklaşan Dakar Rallisi etkinliklieri için Goodyear, yarışın her etabı boyunca off-road arazi lastikleri ve kapsamlı teknik destek sağlayarak Team De Rooy ile iş birliği yapacak. Lastik sıcaklığı ve basıncının gerçek zamanlı olarak izlenmesini sağlayan son teknoloji ürünü Goodyear Lastik Basıncı İzleme Sistemi (TPMS), ekibe önemli bir katkı sağlayacak. Bu sistem, ekibin sorunları hızla ele almasını ve zorlu yarış sırasında olası gecikmeleri en aza indirmesini sağlıyor.

Yarışlarda Goodyear TPMS Sistemi Nasıl Kullanılacak?

Goodyear, 2024 Dakar Rallisi sırasında TPMS sisteminin kullanılacağını vurgulayarak, motor sporlarında teknolojiyi kullanacağını belirtiyor. Goodyear, Team De Rooy ile ortaklık kurarak, yarış ortamını bir test alanı olarak kullanmayı ve teknolojilerinin sürekli gelişimini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bu hamle, Goodyear lastikleri ile Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’nın (ETRC) isim sponsoru olarak katılımıyla bir bir örtüşmektedir.

Team De Rooy Üç Off-Road Araçla 2024 Dakar Rallisi’nde!

Team De Rooy, yarışma için özel olarak tasarlanmış Goodyear off-road lastikleri ile donatılmış üç arazi aracı kullanacak. Bu lastikler Dakar Rallisi standartlarına uygundur ve kayalar, kum ve dik eğimler dahil birçok arazi üzerinde olağanüstü çekiş sağlamak üzere tasarlanmıştır. Özellikle Goodyear, lastik tasarımını yüksek hızlarda ısı oluşumunu en aza indirecek şekilde değiştirerek Arap çölünün zorlu koşullarında dayanıklılıklarını artırdı. 5-19 Ocak tarihleri arasında Suudi Arabistan’da düzenlenecek olan 2024 Dakar Rallisi’nin %60’ı tamamen yeni özel etaplardan oluşan 5.000 km’lik zorlu bir rotaya sahip olması bekleniyor.