Bridgestone CEO’su Paolo Ferrari, USTMA Yönetim Kurulu Başkanı Seçildi

ABD Lastik Üreticileri Birliği (USTMA), Paolo Ferrari’nin 7 Ekim’den itibaren iki yıllık bir dönem için yönetim kurulu başkanlığına seçildiğini duyurdu. Ferrari, Bridgestone Amerika’ın başkanı ve CEO’su olarak görev yapıyor. 2018’den bu yana USTMA’nın yönetim kurulu başkanı, Goodyear Lastikleri’nin Amerika iş birimi başkanı Stephen R. McClellan idi.

USTMA başkanı ve CEO’su Anne Forristall Luke: “Paolo’nun yönetim kurulu başkanı olarak seçilmesi, onun düşünce liderliği, yenilikçiliki ve ABD lastik imalat endüstrisinin sürdürülebilir büyümesini sağlama taahhüdünün yansıması. Paolo’nun dünyanın en büyük lastik şirketlerinden birinin yönetimindeki küresel bakış açısı ve deneyimi, bir yandan Covid sonrası ekonomik toparlanmanın zorluklarında gezinirken ve ürünlerimizin çevresel etkilerini ele alırken, diğer yandan sektörü dönüştürmek için benzeri görülmemiş fırsatlardan yararlanmamıza yardımcı olacak.”

Luke: “The Goodyear Lastikleri Amerika Kıtası iş birimi başkanı Stephen R. McClellan’a da yönetim kurulu başkanımız olarak sunduğu hizmetten dolayı derinden minnettarım. Ülke genelindeki işleri ve toplulukları destekleyen, pandemi öncesi üretim seviyelerine geri dönmemizi sağlayan önemli endüstri ve iş önceliklerini geliştirirken endüstrimize rehberlik etmeye yardımcı oldu.”

Ferrari, 2020’de Bridgestone Amerika’nın başkanı ve CEO’su oldu. Bundan önce; Bridgestone Avrupa, Orta Doğu, Hindistan ve Afrika (EMIA) CEO’su ve başkanı olarak görev yaptı. Ferrari, Bridgestone’a katılmadan önce Pirelli Kuzey Amerika CEO’suydu.

Ferrari: “Lastik endüstrisi için çok önemli bir zamanda bu liderlik rolünü üstlenmek bir onurdur. Mobilite gelişiyor ve sektörümüz dijital bir dönüşüm geçiriyor, bu da USTMA’nın rolünü her zamankinden daha kritik hâle getiriyor. Sürdürülebilir taşımacılığı ilerletmek ve çevresel yönetim çabalarını ikiye katlamak için sektördeki meslektaşlarım ve liderlerimle birlikte çalışmaktan heyecan duyuyorum.”