Continental Lastikleri İspanya’da Yeni Lojistik Merkezi Kurdu

Continental lastikleri, 2023 yılında İber Yarımadası’ndaki satışlarını yarım milyar avroya çıkarmayı planlıyor. Continental, İspanya’nın Toledo kentinde Illescas’ta yeni bir lojistik merkezi açarak dağıtım alanı oluşturacak. 2023’te 500 milyon avro ciro hedeflenmekte.
27.704 m2’lik bir depo alanına, 12,35 m yüksekliğe ve 27 adet yükleme ve boşaltma alanına sahip yeni merkezin işletmecisi olan lojistik şirketi Groupe CAT’dir. Continental lastikleri tarafından lojistik yönetimin kendilerine emanet edilmesi dolayısıyla gurur duyduklarını kaydetti. Kurulacak olan lojistik merkezi İspanya topraklarındaki en büyük bölge dağıtım ağlarından birisi olacaktır. Diğer bir ortak ise kompleksin tasarımında yer alan P3 Logistic Parks firmasıydı.

Continental İspanya Bölge Başkanı Nasıl Yorumda Bulundu?

Alman lastik devi Continental İspanya bölge başkanı, “Yeni merkezin açılmasıyla İspanya pazarındaki varlığımızı genişletmeye, verimliliğimizi artırmaya ve yeni doğrudan ve dolaylı işler yaratmaya devam edeceğiz” dedi. “Güvenilir ortaklarla çalışmak, tüm sektörlerde büyümenin anahtarıdır ve bu projeyi iki lider lojistik şirketi ile tamamlamış olmaktan gurur duyuyoruz.” Dedi.
Continental lastikleri tarafından geliştirilen projenin çeşitli aşamalarında 100’den fazla istihdam yaratılacağı ve Illescas için büyük önem taşıdığı da kaydedildi.

Alman Lastik Devi Continental Ürünleri Tercih Edilmeli mi?

Continental lastikleri, Dünya çapında tanınan bir oto lastik üreticisidir. Ürün yelpazesi, küçük araçlar, ağır ticari araçlar, motosikletler ve SUV’ler için tasarlanmış lastikleri kapsar. Continental, mükemmel performans, güvenlik ve enerji verimliliği sunan üretimi benimsemiştir. Özellikle, “Contact” serisi, yol tutuş performansı, güçlü frenleme ve güvenli bir sürüş sunar. Aynı zamanda, Continental EcoContact 6 serisi de yaz sezonunda az enerji harcaması sunar. Continental, ayrıca zorlu hava koşullarında güvenli bir sürüş sunan “WinterContact” lastikleri de kış lastiği segmentinde sunar. Tüm bu ürünler, mükemmel performans ve yaşanacak deneyimi en konforlu hale getirmek için tasarlanmıştır. Sağladığı premium kaliteyi lastik pazarına yansıtmış olan Continental lastikleri en çok tercih edilen markalar arasında zirve noktasındadır.