Continental Yeni Yapay Zeka Laboratuvarını Faaliyete Geçiriyor

Continental Lastikleri Teknoloji Sorumlusu Gilles Mabire dün, başkentin yapay zeka topluluğunu Continental’in yeni yapay zeka laboratuvarında karşıladı. Burada, çok çeşitli kurumsal bölümlerden uzmanlar, Computer Vision (makine görüşü), Hibrit AI (yazılımsal kombinasyonla ürün geliştirme) gibi teknolojiler üzerinde birlikte çalışır. Alman lastik devi Continental, başkentteki yeni konumuyla, geleceğin mobilitesi için yapay zekanın sunduğu muazzam fırsatlardan yararlanmayı amaçlıyor. Otonom sürüş, bağlanabilirlik gibi mega trendlerin gereksinimlerini karşılama hedefini yeniden belirliyor.

Continental Lastikleri Teknoloji Sorumlusu Süreci Nasıl Değerlendirdi?

Continental lastikleri sorumlusu Gilles Mabire, otomotiv stratejisi için yapay zekanın önemini açıkladı. “Açıkça mobilitenin geliştirilmesi ve geleceği için itici faktörlerden biri yapay zekadır” dedi. “Al Campus Berlin’de araştırma faaliyetlerimiz, gelecekteki mobilite çözümleri için yenilikçi çözümlere odaklanıyor. Burada akıllı ve otonom mobilite için önemli gelişmeler göreceğimize ve inovasyonu yönlendirmeye devam edeceğimize inanıyorum.” Araştırma faaliyetlerimiz, gelecekteki mobilite çözümlerine odaklanmaktadır. Burada akıllı ve otonom mobilite için önemli gelişmeler göreceğimize ve inovasyonu yönlendirmeye devam edeceğimize inanıyorum.” Araştırma faaliyetlerimiz, gelecekteki mobilite çözümleri için yenilikçi teknolojilere odaklanmaktadır. Burada akıllı ve otonom mobilite için önemli gelişmeler göreceğimize ve inovasyonu yönlendirmeye devam edeceğimize inanıyorum.” Açıklamalarında bulundu.

Continental Al Berlin İnovasyonda İyi Bir Seçim mi?

Sitenin hızlı gelişimi, Berlin’in Continental AI için tam olarak doğru yer olduğunu gösteriyor: İlk çalışan Kasım 2021’de katıldı ve resmi açılış sırasında yaklaşık iki düzine yüksek motivasyonlu yazılım mühendisi ve AI uzmanı zaten birlikte çalışıyordu. Continental Yapay Zeka Program Başkanı Dr. Corina Apachite, “Avrupa’daki tüm AI merkezlerini yakından inceledik ve Berlin, Almanya’daki açık ara en iyi ekosistemi sunuyor” dedi. Tarihi, kültürü, uluslararasılığı ve gerçek laboratuvar altyapısıyla Berlin, yeni başlayanlardan ve araştırma kurumlarından yatırımcılara ve teknoloji oyuncularına kadar yapay zeka sahnesi için güçlü bir çekiciliğe sahiptir. Bizim için Berlin “yapay zeka için gidilecek yer” Değerlendirmesinde bulundu.