Michelin X Line Energy Z+ Ticari Araç Lastiğini Tanıttı

Michelin lastikleri, kısa bir süre önce X Line Energy Z lastik serisine ait portföyüne yeni bir ürün ekledi. Uzun yol ticari araçları için özel olarak tasarlanan bir lastik olan: X Line Energy Z+, stabilitesini ve dayanıklılığını artırmak için üretildi. İlgili desen, Infinicoil ve Regenion sculpture gibi yenilikçi teknolojilerle kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Michelin Infinicoil Teknolojisi Nedir?

Michelin Infinicoil teknolojisi, lastiğin çevresine sarılan ve uzunluğu çeyrek mil kadar olan kesintisiz bir çelik tele dayandırılan geliştirmedir. Bu özellik X Line Energy Z+, lastiğin gücünü ve dayanıklılığını artırır. Ürünün Uzun mesafeli seyahatlerin neden olduğu aşınma ve yıpranmadan kaynaklanan hasarlara karşı daha dirençli olmasını sağlar.

Michelin Regenion Teknolojisi Nedir?

Michelin X Line Energy Z+, metal 3D baskı tekniklerini kullanan Regenion teknolojisi, lastiğin sırt deseninin aşındıkça gelişmesini sağlamaktadır.Ürün kullanım ömrü boyunca her türlü hava koşulunda tutarlı bir yol tutuşu sağlamaktadır. Bu gelişmiş özellik, kaza riskini en aza indirdiği ve optimum yakıt verimliliği sağladığı için uzun yol filoları için önemli bir avantaja sahiptir.

Michelin X Line Energy Z+ Deseninin Performansı Nasıl?

Michelin X Line Energy Z+ lastiği, Regenion teknolojisine sahip 18/32 inç derinliğinde bir sırt tasarımına sahiptir. Lastiğin gelişen sırt tasarımı, daha düşük sırt derinliklerinde ek sırt oluklarının oluşmasını sağlayarak lastiğin performansını artırmaktadır. Ürünün hizmet ömrü boyunca daha uzun kullanım, daha az düzensiz aşınma ve yeni lastik benzeri çekiş gücü sağlar.

Michelin B2B Yöneticisi Lastiğin Etkileyici Performansını Vurguladı

Michelin Kuzey Amerika B2B Yönetiminden Karen Schwartz; Lastiğin etkileyici performansının altını çizmiştir. “Michelin X Line Energy Z+ lastiğinin gelişmiş dayanıklılığı ve çekiş gücü, filonuzda miller birikmeye devam ederken tam bir güvenle sürüş yapabileceğiniz anlamına geliyor” dedi. Ayrıca, bu yeni ürünün X Line Energy Z lastiğinin yerini almayacağını, ancak optimum yakıt verimliliğine sahiptir. Ürün iyileştirilmiş toplam sahip olma maliyetine öncelik veren uzun mesafeli filolar için ek bir seçenek sunacağını vurguladı.