Hankook Lastikleri Leapmotor C11 Elektrikli Araç Ekipmanı Oldu

Hankook lastikleri, Çinli startup Leapmotor ile ortaklığını C11 elektrikli crossover için lastik tedarik ederek güçlendirdi. Aracı tamamlamak üzere elektrikli otomobiller için özel olarak tasarlanan Hankook Ventus S1 evo3 ev elektrikli araç lastikleri seçildi.

Elektrikli Crossover Araçlar Sürdürülebilirliğe Katkı Sunuyor mu?

Leapmotor C11 elektrikli Crossover, sade tasarımı ve şarj edilmeden 650 km’ye varan etkileyici menzili nedeniyle Çin pazarında büyük ilgi gördü. C11 için lastik tedariki yoluyla Hankook Lastikleri, Leapmotor ile stratejik ortaklığını güçlendiriyor. Bu ortaklık, Hankook bu araç kategorisi için dünyanın en büyük pazarlarından biri olan Çin’de yenilikçi elektrikli araç lastikleri için faydalarının sergilemesini sağlayacaktır.

Hankook Ventus S1 evo3 ev Lastikleri Nasıl Özelliklere Sahip?

Hankook Ventus S1 evo3 ev lastikleri, ıslak zeminde daha iyi yol tutuşu için kavisli uzunlamasına oluklu asimetrik bir sırt desenine sahiptir. Yuvarlanma direncini azaltmak ve lastik ömrünü uzatmak için kauçuk bileşimine silika eklenmiştir. Ayrıca, iki katmanlı karkas ve artırılmış damak sertliği yol tutuşunun iyileştirilmesine yardımcı olmuştur.

Hankook Hangi Önde Gelen Elektrikli Araçlara Entegre Oluyor?

Ventus S1 evo3 ev lastikleri şimdiden Volkswagen, Porsche, Audi ve Skoda gibi dünyanın önde gelen markalarının elektrikli araçlarına takılmaya başlandı. Çin’de Hankook, NIO ES6 ve EC6 gibi elektrikli modellerin yanı sıra Toyota bZ4X’i de tedarik etmektedir.

Hankook Premium Lastikleri Küresel İmajını Geliştiriyor

Hankook, C11 ve diğer elektrikli araçlar için lastik tedarik ederek yerel tüketiciler arasında küresel bir premium marka olarak imajını geliştirmeyi hedefliyor. Hankook’un inovasyon ve performansa olan bağlılığı, onu Çin’de ve dünya çapında elektrikli araçlar için güvenilir bir lastik tedarikçisi haline getirmiştir.