İki Yeni Continental 4 Mevsim Lastiği Piyasaya Sunuluyor

Amerika’da ExtremeContact DWS06 deseninin bir üst versiyonu olan yeni Continental 4 mevsim lastiği tanıtıldı. Continental ExtremeContact DWS06 Plus , dört yıllık bir sürede geliştirildi. Yeni Continental ultra yüksek performans lastiği, DWS06 ile aynı asimetrik desene sahip. Fakat bileşiğinde yapılan yenilikler ile asfaltta yol tutuşu, karlı zeminlerde çekiş gücü iyileştirildi. Aynı zamanda kuru ve ıslak zeminlerde fren performansı, sırasıyla %4 ve %9 oranlarında arttırıldı.

Continental 4 Mevsim Lastiği Yenilikçi Güvenlik Göstergesi Sunuyor

Yeni Continental 4 mevsim lastiği önceki nesillerde olduğu gibi üzerinde DWS (Kuru, Islak, Karlı) işaretlemesi şeklinde QuickView aşınma göstergesini taşıyor. Bu kısaltma, Continental ExtremeContact DWS06 Plus deseninin her türlü koşulda en iyi yol tutuşunu sağladığını sembolize ediyor. S (Snow) harfi silindiğinde; bu, lastiğin artık karlı zeminlerde en iyi performansı garanti etmediğini gösteriyor. Aynı şekilde W ( Wet – Islak) silindiğinde de Continental lastiğin ıslak zeminlerde kullanılmaması gerektiğini belirtiyor.

Continental ExtremeContact DWS06 Plus 100 Ebada Sahip Olacak

Continental ExtremeContact DWS06 Plus, ABD’de Ocak ayının sonundan itibaren satışa sunulacak. Yeni Continental 4 mevsim lastiği , 22 ince kadar 100 ebada sahip olarak pazarın %96’sının talebini karşılayabilecek. Yeni Continental ultra yüksek performans lastiği, Mini Cooper’dan BMW X5’e çok farklı araçlarda orijinal ekipman olarak kullanılacak. Aynı zamanda Corvette ve Tesla araçlar için 5 ek ebatta lastik daha geliştirilecek. Lastiğin üretimi, ABD ve Avrupa fabrikalarında gerçekleştiriliyor.

Continental 4 Mevsim Lastiği Desenleri Her Koşulda Güvenlik Sağlıyor

Geçtiğimiz yılın sonlarında Kuzey Amerika’da yalnızca büyük Discount Tire zincirinde bir başka Continental 4 mevsim lastiği satışa sunulmuştu. Continental ControlContact Sport SRS + ismi verilen desen, her türlü hava koşulunda yüksek yol tutuşu sağlamak üzere geliştirildi. Bu lastik de aynı şekilde Continental ExtremeContact DWS06 Plus gibi asimetrik sırt desenine sahip. Asimetrik desende hafif karla kaplı zeminlerde manevra kabiliyetini iyileştirmek için geniş sırt blokları yer alıyor. Merkez ve omuz blokları isedireksiyon hâkimiyetini arttırıyor