Hankook Audi RS Q8 için Lastik Tedarik Ediyor

Güney Koreli lastik üreticisi, dünyanın önde gelen otomobil üreticilerine lastik tedarik etmek için yeni sözleşmeler imzaladı. Hankook, dünya pazarında orjinal ekipman segmentinde hâlihazırda oldukça güçlü bir konuma sahip. Şimdi ise “şarjlı” crossover araç Audi RS Q8 için Hankook kış lastiği ile yaz lastiği desenleri tedarik ediliyor.

Hankook Avrupa başkanı Sanghun Lee: “Hankook, Audi araçlar için uzun bir tedarik geçmişine sahiptir ve özellikle RS modellerinde uzun süredir lastiklerimiz kullanılıyor. Hankook yaz lastiği ve kış lastiği desenleri, en iyi modeller için tercih ediliyor ve bu, geliştiricilerimiz için her zaman büyük bir onur.”

Hankook Audi RS Q8 Müşterileri için Yaz veya Kış Lastikleri Sunuyor

Audi RS Q8 için, 295/40 ZR22 112Y XL AO ebadındaki Hankook Ventus S1 evo3 SUV yaz lastikleri ve kış sezonu için 275/40 R22 107V XL AO Hankook Winter i * cept evo2 SUV lastikleri seçildi. Aynı zamanda zincirlerin takılabildiği, 295/35 R23 108W XL ebadındaki Hankook kış lastiği de tercih edilebiliyor.
Hankook’un Avrupa Bilim ve Teknoloji Merkezi başkanı Klaus Krause: “Audi RS Q8 gibi sportif ve lüks bir araç için lastik geliştirmek özellikle zorlu bir görev. Hankook yaz lastiği ve kış lastiği desenleri için özellikle yapısal mukavemet çok önemliydi. Ayrıca lastiğin hem kuru hem de ıslak zeminlerdeki sürüş kalitesine büyük önem verdik.”

Audi RS Q8 Hankook Lastikleri ile Tam Performans Sergiliyor

Audi RS Q8 için sunulan Hankook Ventus S1 evo3 SUV lastikler, iki katlı karkas ve aramid elyafların kullanımı, yüksek hızlara ve ısıya dayanıklılığı arttırıyor. Hankook yaz lastiği, direksiyon manevralarını en hızlı ve doğru şekilde yola iletebiliyor. Ek olarak yüksek performans sağlayan doğal reçinelerin kullanıldığı yeni bileşik, hem ıslak hem kuru zemin performansını iyileştiriyor. Lastikler, farklı yol koşullarında yüksek performans sergileyebiliyor. Hankook kış lastiği Winter i * cept evo 2 SUV ise 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda kullanım için sunuluyor.

Hankook Kış Lastiği Tüm Koşullarda Güvenlik Sağlıyor

Hankook Winter i *cept evo 2 SUV Audi müşterileri tarafından tercih edilebilen diğer bir seçenek. Hankook kış lastiği ; karlı, ıslak ve sulu karla kaplı zeminlerde yüksek yol tutuş performansı , kısa fren mesafeleri ve güçlü çekiş sağlıyor. Aynı zamanda özel asimetrik tasarımı ile kuru zeminlerde yüksek manevra kabiliyeti sergileyebiliyor. 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda esnekliğini kaybetmeyen lastik hamuru, düşük sıcaklıklarda yüksek güvenlik sağlıyor.