Kadın Sürücülerin Yarıştığı W Serisi Hankook Sponsorluğunda Başlıyor

W Serisi, genç kadın sürücülere pratik motorsporları deneyimi kazanma ve sürücü olarak gelişme fırsatı sağlamak için 2018 yılında ortaya çıktı. Hankook, 2019’daki serinin açılış sezonundan bu yana özel lastik tedarikçisi olarak seriye destek veriyor. Hockenheim, Zolder ve Brands Hatch’deki etkinlikler de dâhil olmak üzere altı tur boyunca Hankook Ventus Race lastikleri etkileyici performansıyla tüm sürücülere en iyi desteği sundu. Hankook yarış lastiği gösterdiği tutarlı performans ile motorsporları etkinliğinin heycanını da arttırdı.

Hankook Ventus Race Sürücüler için Yüksek Performans Sunuyor

Kadınlardan oluşan yarış serisinin ilk şampiyonu İngiliz Jamie Chadwick: “Sınırlarda yarışırken lastiklerin performansına güvenmek hayati önem taşıyor. Hankook lastiklerinin W Serisi boyunca sunduğu kalite ve tutarlılık, tüm sürücülerin heyecan verici ve zorlu anlarda yarışa odaklanabilmesini sağladı. Formula 1 ile sekiz yeni pisti ziyaret ettiğimiz için bu yıl daha da büyük bir zorluk olacak ancak Hankook ekibinin tekrar bu vesileyle rakiplerimin ve benim motorsorları yarışlarının en büyük sahnesinde parlamamıza izin vereceğini biliyorum.”

Bu Yıl W Serisi Formula 1 Pistlerinde Gerçekleşecek

2020 sezonu Covid-19 salgını nedeniyle iptal edildikten sonra W Serisi bu yıl iddialı bir şekilde geri döndü. Bu kez yine Hankook lastikleri ile Formula 1 etkinliklerinin bir parçası olarak sunulacak. Etkinlik takvimi, paralel olarak düzenlenecek sekiz turdan oluşuyor. İlk olarak 26 Haziran’da Fransa’daki Le Castellet’te başlayacak. 18 pilot, 30 Ekim’de Meksika’da aynı 270 bg’lik Formula 3 otomobilleriyle sezon finalinde yarışacak. Bundan önce seri ayrıca Spielberg (Avusturya), Silverstone (İngiltere), Budapeşte (Macaristan), Spa-Francorchamps (Belçika), Zandvoort (Hollanda) ve Austin (ABD) ‘deki pistleri ziyaret edecek.

W Series‘te yarış direktörü Dave Ryan: “Motorsporları alanında engin deneyime sahip olan Hankook, yolculuğumuzun başlangıcından beri mükemmel bir ortak oldu. Bu sezon Formula 1 ile ortaklaşa dünyanın en ikonik sekiz pistinde yarışırken hem lastikleri hem de sağladıkları pist desteği açısından bir kez daha mükemmel performans sunacaklarını biliyoruz.”

Hankook Genç Sürücüleri Destekliyor

Hankook Lastik ve Teknoloji Başkanı ve CEO’su Sooil Lee: Hankook, W Serisini ilk günden itibaren lastik ortağı olarak destekledi çünkü genç sürücülerin adımlarını bulmalarına ve hala erkeklerin hakim olduğu bir motorsporları dünyasında yer edinmelerine yardımcı olmak istiyoruz. W Serisi’ni 2021’de, şimdi Formula 1 ile birlikte tekrar destekleyebilmekten mutluluk duyuyoruz. Hankook Ventus Race lastiğiyle, sürücülerin uluslararası bir sahnede tam olarak neler yapabileceklerini göstermelerine yardımcı olmak istiyor.”