Triangle EffeXSport TH202 Elektrikli Araba Lastiklerini Tanıttı

Triangle Lastikleri kısa süre önce lastik teknolojisindeki en son yeniliği olan Triangle EffeXSport TH202 Elektrikli Araba Lastiklerini tanıttı. Şehrinde yeni lastikler için bir sunum ve test sürüşü etkinliği düzenledi ve katılımcılar geliştirilen elektrikli oto lastikler için performansı ilk elden deneyimleme fırsatı buldu.

Yeni Triangle Lastikleri Konfor ve Ses Seviyesi Nasıl?

Triangle EffeXSport TH202 Elektrikli araç lastikleri, The Tire Cologne 2022’de ilk kez görücüye çıkan EffeXSport TH202 modelinin güncellenmiş bir versiyonudur. Performans özellikleriyle bilinen aynı etkili asimetrik sırt desenine sahiptirler. Ancak Triangle, elektrikli araçların benzersiz özelliklerine hitap etmek için bir adım daha ileri gittiler. Elektrikli araçlardaki daha sessiz güç aktarma organları sayesinde, lastik gürültüsünün sürücü ve yolcu konforu üzerindeki etkisi daha da belirgin hale gelmektedir. Bunu ele almak için Triangle lastikleri, lastiğin iç boşluğuna ek bir poliüretan köpük katmanı ekleyerek gürültü seviyelerini etkili bir şekilde azalttı ve daha yumuşak, daha sessiz bir sürüş için akustik konforu artırdı.

Optimum Çekiş Gücü, Geliştirilmiş Verimlilik ve Uzatılmış Menzil

Triangle ayrıca EffeXSport TH202 EV lastikleri için yeni bir kauçuk bileşimi geliştirdi. Bu gelişmiş bileşik, hem kuru hem de ıslak koşullarda olağanüstü çekiş gücü sunarak elektrikli araçlar için optimum kavrama ve kontrol sağlıyor. Ayrıca üretici, lastiklerin elektrikli araçlar için çok önemli bir faktör olan yuvarlanma direncini azalttığını iddia ediyor. Yuvarlanma direncini en aza indiren bu lastikler, enerji verimliliğinin artmasına katkıda bulunarak elektrikli araçların menzilini uzatıyor. Triangle lastik üreticisi çevre dostu mobiliteyi teşvik ederken performansı artırma konusundaki kararlılığı, elektrikli otomobiller için sundukları son lastiklerinde açıkça görülüyor.