Yokohama Yenilenebilir Enerji Kullanarak Yarış Lastiği Üretiyor

Japon Lastik üreticisi Yokohama, Japonya’nın Süper Formula ve Süper GT serileri için yarış lastiği üreten Mishima fabrikasını tamamen yenilenebilir enerji ile çalışacak şekilde dönüştürdü. Şirket bu hamleyle çeşitli motor sporları şampiyonalarının karbon nötrlüğüne katkıda bulunmayı umuyor. Bu girişim, şirketin emisyonlarını azaltma ve 2050 yılına kadar karbon nötr olma çabalarının bir parçası oldu.

Super Formula Lastikleri Yokohama Tarafından Nasıl Geliştirildi?

Yokohama Lastikleri geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak sürdürülebilir motor sporları lastikleri geliştiriyor sürdürülebilirlik taahhüdünün bir parçası olarak Yokohama Lastikleri, doğal kauçuk, portakal kabuğu ve geri dönüştürülmüş çelik ve kauçuk dahil olmak üzere %33 oranında sürdürülebilir malzemelerden üretilen Super Formula Lastikleri geliştirdi. Çevre dostu malzemelerden üretilmesine rağmen lastikler, standart yarış lastikleriyle aynı seviyede yol tutuşu sunacak şekilde tasarlanmıştır. “yeşil” slick ve yağmur lastikleri sırasıyla nisan ve temmuz aylarından itibaren şampiyonada ilk kez kullanılacak.

Yokohama Yaz Lastikleri ve Dört Mevsim Lastikleri Sürdürülebilirlik Sağlıyor

Yokohama Lastikleri, motor sporları lastiklerinin çevresel performansını iyileştirmeye odaklandı. Geri dönüştürülmüş malzemelerle sürdürülebilir yaz lastikleri geliştirmenin yanı sıra Yokohama Lastikleri, motor sporları lastiklerinin çevresel performansını daha da iyileştirmek için de çalışıyor. Şirket, üretim tesislerinin karbon ayak izini azaltmak, yenilenebilir enerji üretmek veya satın almak ve biyolojik çeşitliliği korumak için çeşitli yollar araştırıyor. Yokohama yaz lastikleri ve dört mevsim lastikleri bu çabalarıyla sürdürülebilir ve çevre dostu motor sporlarında lider olmayı hedefliyor.