Continental Lastik Fabrikası Akıllı Teknolojileri Geliştiriyor

Siemens, stratejik bir tedarikçi anlaşması ile Continental lastik firmasının çeşitli uluslararası lastik fabrikalarına otomasyon ve tahrik teknolojisi tedarik edecek. Continental, çeşitli akıllı teknolojileri uygulayarak üretim kapasitesini optimize etmeyi amaçlıyor. Şirketler ayrıca Continental tesislerindeki üretim makinelerini yaşam döngüleri boyunca daha verimli hale getirmek için standartlar oluşturacaktır. Standardizasyonu sağlamak amacıyla Continental, Siemens’ten yeni makineler için çeşitli otomasyon sistemleri ve tahrik teknolojisinin büyük bölümünü satın almayı planlamaktadır.

Continental Lastikleri Akıllı Teknolojiyi Nerelerde Kullanacak?

Lastik fabrikaları Simatic kontrolörleri, I/O sistemleri, WinCC Unified operatör kontrol üniteleri ve endüstriyel PC’ler ile donatılacaktır. Tedarik anlaşmasına ek olarak Siemens, bazı Continental çalışanlarını TIA Portal konusunda eğitecek. Yüksek derecede standardizasyon, yazılıma odaklanılarak daha da geliştirilecektir. Siemens, sensörlerin ve aktüatörlerin kontrolünü standartlaştırmak için Siemens Lastik Kütüphanesi adı verilen ek destek amaçlı bir yazılım kütüphanesi kullanacaktır. Yazılımın uygulanması sayesinde makine mühendisliği ve makine bakımı, lastik üreticisi ve makine tedarikçileri için daha kolay hale getirilecektir.

Lastik Teknolojisi Continental Sürdürülebilir Ürünleri Teşvik Ediyor

Dijital teknolojileri kullanarak Continental lastikleri, Siemens donanım ürünleri uzun yaşam döngülerinden yararlandığı için sürdürülebilir üretimi teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Bu sayede ürünler daha uzun süre kullanılabilecek ve aynı zamanda yazılım ve donanım yenilikleri makinelerin yaşam döngüleri boyunca kolayca entegre edilebilecektir.

Siemens ve Continental Teknolojide Neden Ortaklık Kurdu?

Siemens AG Yönetim Kurulu Üyesi ve Digital Industries CEO’su Cedrik Neike koluyla alakalı olarak; “Lastikler otomobilleri ve yolları birbirine bağlar. “Modern ve yenilikçi lastikler olmadan güvenlik, verimlilik ve sürdürülebilirlik hedeflerimize ulaşamayız. İşte bu nedenle Continental Lastikleri ve Siemens, şimdi genişletmekte olduğumuz yakın bir ortaklık kurdu.” Açıklamalarında bulundu.