Hankook Supercar Fest’in Lastik Tedarikçisi Oldu

Hankook Lastikleri (Birleşik Krallık) 20 Temmuz’da Worcestershire’da gerçekleşecek olan ve 150 adet modern ve klasik yüksek performans otomobilinin sergileneceği bu yılki Supercar Fest’in resmi lastik partneri oldu.

Gün içerisinde yüksek performanslı otomobiller, klasik otomobiller ile yapılacak test yarışları, canlı müzik, stantlar vb. etkinliklerle aksiyon durmak bilmeyecek. Yeni Hankook amiral gemisi lastiği Ventus S1 Evo 3 de etkinlikte sergilenecek.

Hankook Lastikleri Birleşik Krallık genel müdür Brett Emerson, konuyla alakalı yorumlarda bulundu:

“Hankook, dünyanın en eski motor sporu mekanı olan ve hala orijinal rotayı kullanan Shelsley Walsh Hill Climb’de Supercar Fest’e sponsor olma şansı yakaladığında, bunu  yüksek standart lastikleri kullanan otomobil meraklılarına ve performans araçlarının sahiplerine Hankook markasını sergilemek için mükemmel bir fırsat olarak gördük. DTM, Renault Euro Cup, Supercar Challenge,  British F4 ve Radical gibi dünya çapındaki motorsporları ile güçlü bağlantılar kurmak Hankook için ideal bir durum.”

DTM’nin özel lastik ortağı Hankook, BMW’nin, Hankook Ventus Race lastikleri ile donatılan en yeni DTM yarış otomobilini de sergileyecek.