Kuzey Galler İtfaiye ve Kurtarma Hizmeti Michelin Lastiklerini Seçti

Kuzey Galler İtfaiye ve Kurtarma Servisi, 20’yi aşkın hizmet yılının ilk büyük lastik değişiminde 100 ağır itfaiye aracını Michelin lastikleriyle donatacak. Taşıtlar, yılda yaklaşık 3.200 yangına, 500 karayolu trafik kazasına ve 500 farklı acil olaya müdahale etmek için kullanılıyor. Yeni lastik politikası, Galler’deki diğer iki İtfaiye ve Kurtarma Otoritesi işletmelerine ayna tutmaktadır.

Tructyre ATS’nin Volvo Kamyon Filosu İçin Tercihi Michelin X Multi Z

Michelin X Multi Z’nin tüm dingillerde kullanılabilen lastikleri, çoğunluğu 15 ton olan Volvo kamyon filosuna, kendi şirket içi çalışmaları tarafından üstlenilen teçhizat çalışmasıyla Tructyre ATS tarafından tedarik edilecek ve montajı gerçekleştirilecek. 

Karar; Michelin setleri, mavi ışık koşullarında, lider sürüş eğitmeni tarafından bir dizi stabilite ve fren testini tamamlayan üç araçta kullanıldıktan sonra verildi. 

Michelin Lastikleri Güven Veriyor

Kuzey Galler İtfaiye ve Kurtarma Servisi’nin filo ve mühendislik şefi Geraint Jones şöyle diyor: “İtfaiye çalışanlarının çoğunun zaten Michelin lastikleriyle çalışıyor olduğunu öğrenmek bize doğru kararı verdiğimize dair güven verdi ve test sonuçları da bunu destekledi. Michelin lastiklerini ağırlıklı olarak hafif araçlarımızda yıllarca kullandık ve üretici ile her zaman mükemmel bir ilişkimiz oldu. Michelin’in teknik yöneticilerinden biri olan Steve Jones dahi ağır araçlarımıza doğru ağırlık uygulamamız ve uzun süre boyunca lastiklerden maksimum performansı alabilmemiz için bize özel basınç önerileri sundu.” 

Michelin’in ülke çapında filoları destekleyen teknik ekibi, her ticari aracın dingil ağırlığını ölçmeye yarayan özel ekipmanlara sahiptir. Daha sonra her müşterinin özel ihtiyacını göz önünde bulundurarak her aks için en uygun basıncı belirlemek üzere bu bilgiyi kullanırlar.

Michelin lastikleri, tek organizasyon olarak ticari ilişkileri müzakere edip kamu sektörüne tasarruf sağlayan Galler anlaşması için Ulusal Tedarik Hizmeti (NPS) kapsamında satın alınmaktadır.

Yeni önlem, filonun her yerindeki aşınmalar için ortaya çıkmakta ve mevcut donanımlar araçların bir seferde Michelin lastiklerine tam olarak uyduğundan emin olmak için cihazlar arasında taşınmaktadır.

Her Türlü Hava Koşulunda ve Kaygan Yüzeylerde: Michelin X Multi Z

Michelin X Multi Z, her türlü hava koşulunda ve kaygan yüzeylerde uzun süre yol tutuşu sağlar. Karlı koşullarda yapılan tanımlanmış testler sonrasında, yan duvarında üç zirveli dağ ve kar tanesi işaretlerine sahip olmuştur. 

Lastikler; 3,0 mm kalan diş derinliğine ulaştığında, çekiş dingili takılmış ve lastik ömrünü yüzde 25 oranında artıran lastiklerle yenilenecek. 

Kuzey Galler İtfaiye ve Kurtarma Servisi, Gwynedd ve Ynys Môn, Conwy ve Denbighshire, Wrexham ve Flintshire’a koruma sağlıyor. Servis; her yıl Kuzey Galler’e gelen yüz binlerce turist ve ziyaretçinin, 2.400 kilometrekarelik bir alana yayılmış 678.461 kişiden oluşan bir nüfusun korunmasından sorumlu.