Hızlandırılmış 992 Porsche 911 için Continental Yaz Lastikleri Tercih Edildi

Alman otomobil modifiye şirketi Brabus, cabriolet ve coupé formunda en yeni 992 Porsche 911 Turbo S için yaptığı değişiklikleri açıkladı. Firma, karbon fiber aerodinamik unsurlardan spor egsoz sistemine kadar Porsche araçlar için modifiye işlemi gerçekleştiriyor. Bu yüksek performanslı araçlar için Continental SportContact 7 yüksek performans lastikleri tercih edildi. Sportif performansı ile öne çıkan Continental yaz lastiği 340 km/s hıza kadar kullanım için onaylı.

Continental Yaz Lastikleri Porsche 911 Turbo S Araçların Yüksek Hızına Dayanıklı

Yeni Porsche 911 Turbo S temelli Brabus 820, sıfırdan 100 km/s hıza sadece 2,5 saniyede çıkabiliyor. Lüks yüksek performanslı süper otomobil için en yüksek hız ise elektrik olarak sınırlandırılmış 340 km/s. Bu ekstrem rakamlar için merkezkaç kuvvetlerine karşı koyabilen ve otomobilin performansından en iyi şekilde yararlanabilen bir lastik gerekiyor. Bundan dolayı Brabus 820 için ekstrem hızlara dayanabilecek Continental Sport Contact 7 lastikler tercih edildi. Continental yaz lastikleri aracın maksimum hızı için onaylanmanın yanı sıra; farklı zemin koşullarında yüksek performans sunabiliyor.

Continental SportContact 7 Lastikler Yol Tutuşunu Özel Bileşiğine Borçlu

BlackChili bileşiğine sahip özel Continental SportContact 7 hem ıslak hem kuru zeminde mükemmel yol tutuşu sağlıyor. Özel tasarım ve hamur bileşiği, aynı zamanda sürüş keyfini de optimize ediyor. Porsche 911 Turbo S için seçilen bu premium lastik, ön aks için 255/30 ZR 21 ve arka aks için 335/25 ZR 22 ebadında tercih ediliyor. BRABUS’un dövme Monoblok Z “PLATİN EDITION” jantları çeşitli ebatlarda mevcut. Bu jantlar spor otomobilin stilini güçlendiriyor.

Continental SportContact 7 Lastiklerin Performansı Porsche ile Onaylandı

Yeni Porsche 911 Turbo S BRAVUS 820, yol kullanımı için tescil edilmeden önce süper otomobilin kalitesi ve performansı Porsche Supercup sürücüsü Lance David Arnold tarafından test edildi. Test, BRABUS CTO’su Jörn Gander’ın gözetiminde gerçekleştirildi. Almanya’daki Racepark Meppen pistinde ekip, yol tutuş ve lastik davranışı gibi çok çeşitli alanda performans değerlendirmesini ve doğrulamasını gerçekleştirdi. Modifiye Porsche yanı sıra Continental SportContact 7 lastikler de bu zorlu koşullarda performansını kanıtladı. Continental yaz lastikleri dar virajlarda, yüksek hızlarda, kuru ve ıslak zeminlerde başarılı sonuçlar elde etti.