Michelin MotoGP Yarışları için Hazır

İspanya’nın Jerez kentinde başlayacak olan yeni MotoGP beraberinde bir dizi yeni zorluk getiriyor ancak Michelin 2020’ye başlamaya hazır. Mayıs ayında gerçekleşmesi gereken motosiklet yarışları , pandemi nedeniyle daha sıcak olan Temmuz ayında başlıyor. Yılın ilk yarışları dâhilinde elektrikli motosikletler için FIM MotoE Dünya Kupası mücadelesi de yer alacak.

MotoGP Yarışçılarını Yeni Zorluklar Bekliyor

Michelin Motorsport’un motosiklet lastikleri alanında yöneticisi Piero Taramasso, ekibinin bu yılki FIM MotoGP Dünya Şampiyonası’nda karşılaşılan farklı zorlukları anlattı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle, önde gelen serilerin organizatörleri motosiklet yarışları için bu sezonun takvimini derinlemesine gözden geçirmek zorunda kaldılar. Bu da yarışların Jerez’de Mayıs ayı yerine çok daha sıcak olan Temmuz’da başlatılmasında neden oldu. Ayda üç yarıştan oluşan yeni program lastik üretim oranlarının artırılması gerektiriyor. Mesafenin korunabilmesi için personel sayısına sınır getirilirken; aynı zamanda personelin maske veya siperlik takması gerekiyor.

Michelin MotoGP Serisi için Yeni Lastik Geliştirdi

Michelin motosiklet lastikleri serileri geliştirilirken motosiklet yarışları dâhilinde edinilen tecrübeden yararlanılıyor. 2020 MotoGP Dünya Şampiyonası’nın ilk yarışında; tüm sürüş tarzlarına uygun olarak tasarlanmış yeni Michelin Power arka motosiklet lastiği yer alıyor. Michelin Motorsport’un motosiklet lastikleri alanında yöneticisi Piero Taramasso: “Katar’da sezon öncesi testinde tur sürelerinin düştüğünü gördük, bu yüzden sürücülerin makinelerin performansını optimize etmek için en iyi kurulumları bulacağından eminiz. Yeni Michelin Power Slick ile Jerez’deki iki yarışta yeni rekorlar görmeyi umuyoruz.

MotoE Elektrikli Motosiklet Yarışları Michelin Tarafından Destekleniyor

Dünyanın tüm elektrikli motosikletler için ilk şampiyonası olan MotoE 2019 yılında Sachsenring, Almanya’da başladı. MotoE için sezon açılışı Jerez’de gerçekleştirecek.  Michelin, MotoP serisinin yanında “Her şey sürdürülebilir olacak.” vizyonu ile mükemmel uyum sağlayan bu serinin resmi lastik tedarikçisi olmaya da devam ediyor. Piero Taramasso: “Bu yıl MotoE motosikletleri yenilenmiş biyomalzemeler içeren yüksek teknolojili lastikler ile yarışacak. Enerji verimliliği, sürdürülebilir hareketlilik ve çevreye saygı üzerine kurulan bu motosiklet yarışları serisinin teknoloji ortağı olmaktan mutluluk duyuyoruz. ”