Orijinal Ekipman Volkswagen Golf Lastikleri Nexen Tarafından Sunuluyor

Yeni nesil Volkswagen Golf lastikleri için Nexen Lastikleri markası tercih edildi. Nexen N’blue S ve Nexen Winguard Sport 2 , 8. nesil VW Golf araçlarda kullanılacak. Volkswagen’in en çok satan hatchbacki olan Golf, 1974’te piyasaya sunulduğu günden bu yana 35 milyon adetten fazla satıldı. Golf, sürüş performansı ve pratikliği ile aile araçları için örnek niteliğinde olarak kabul edildi. Bu sayede küresel hatchback pazarında lider araç olarak öne çıktı.

OE Volkswagen Golf  Lastikleri Aracın Performansını Yükseltiyor

Volkswagen Golf , uluslararası alanda istikrarlı olarak en çok satılan araç olma özelliğine sahip. Şimdi aracın yeni tasarıma sahip 8. nesli, Nexen Winguard Sport 2 ve N’blue S lastik desenleri ile donatılıyor. Orijinal ekipman Volkswagen Golf lastikleri olarak seçilen bu ürünler, aracın performansını yükseltiyor. Yüksek performanslı araçlar için tasarlanan Nexen N’blue S minimum yuvarlanma direnci ile yakıt tüketimini düşürüyor. Lastik, özel sırt tasarımı ile yüksek drenaj ve fren performansı sunuyor. Şirketin Sidewall Aero Dynamic teknolojisini kullandığı ilk lastiği olan N’blue S , düşük gürültü seviyesine ve yüksek kilometre ömrüne sahip.

Nexen Winguard Sport 2 Kış Aylarında Sürüş Güvenliği Sağlıyor

Orijinal ekipman Volkswagen Golf lastikleri arasında yer alan diğer lastik Nexen Winguard Sport 2 ise buzlu ve karlı zeminlerde dahi dengeli sürüş sağlamak için geliştirilmiş bir kış lastiği. Nexen kış lastiği , ıslak ve kuru zeminlerde yüksek yol tutuşu ve kısa fren mesafeleri sunuyor. Nexen Winguard Sport 2 , üst düzey sedanların ve spor otomobillerin kış aylarında sürüş performansını üst seviyeye taşıyor. Volkswagen Golf için Nexen Winguard Sport 2 iki ebatta  (195 / 65R15  ve 205 / 55R16 ) N’blue S ise 205 / 55R16 ebadında sunuluyor.

Nexen Volkswagen Golf Lastikleri ile OE Portföyünü Genişletiyor

Nexen Lastikleri; Jetta, Polo, and T-Roc dâhil olmak üzere markanın birçok aracına da orijinal ekipman lastiği tedarik ediyor. Firma, Nexen Winguard Sport 2 ve N’blue S ile Avrupa’daki orijinal ekipman portföyünü genişletiyor. Nexen Lastikleri , son dönemde kıtadaki varlığını genişletiyor ve Avrupa’daki rekabet gücünü arttırıyor. Şirket, geçtiğimiz yıl Almanya’da satış ve Ar-Ge merkezini genişletti; Çek Cumhuriyeti’nde ise yeni bir fabrika açılışı gerçekleştirdi. Lastik üreticisi, bu yıl Nexen N’blue S ve Winguard Sport 2 ile orijinal ekipman lastiği tedariğini arttırıyor. Orijinal ekipman Volkswagen Golf lastikleri olarak tercih edilen bu iki ürün, aracın performansının yola tam olarak yansıtılmasına yardımcı oluyor.